| gogo5678 a întrebat:

Bună, am și eu nevoie de o părere.De câteva luni am întâlnit un baiat extraordinar, am făcut dragoste împreună încă din prima săptămână de cand ne-am pus împreună. Nu știu cum, eu nu m-aș fi gândit niciodata ca as face atat de repede însă a venit de la sine totul. Ne înțelegem foarte bine și îl iubesc din tot sufletul meu.Si stiu ca este reciproc și din partea lui.In acest timp cu el ma făcut sa fiu mult mai credincioasa și mergem mult mai des la biserica împreună. Am făcut sex pana acum, însă acum el mi-a propus sa nu mai facem sex pana la căsătorie.Ce părere aveți despre asta?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ratiunea acceptarii unei asemenea decizii, depinde de cat de mult timp vei fi dispusa sa ''te sacrifici'' in numele credintei si dispusa sa astepti oricat va fi nevoie pana sa fii ''dusa'' in fata altarului?

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vă căsătoriți peste vreo 5 ani, e ok.

| Sofer a răspuns:

E aiureala. Dacă vrea după căsătorie. Nu trebuia sa faceți sex înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este una buna! Foarte frumos din partea lui. Asta inseamna ca te respecta. Aveti o relatie frumoasa iar sentimentele sunt reciproce din ce spui tu. Casatoria cu siguranta o va consolida.
Nu imi mai ramane de facut decat sa te felicit. Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| Mada1920 a răspuns:

Eu am o parere proasta, dar nu conteaza parerea mea sau celor de mai jos ci a ta pentru ca in final tu stai cu el cu sex sau fara pana la casatorie.

| AleexisViol3t a răspuns:

Daca va iubiti reciproc cu adevarat si aveti gânduri serioase, merita si este un gest frumos si putin întâlnit in zilele noastre!

| aADI a răspuns:

Aoleo. alți ar face orice să facă sex și ăsta refuză. Nu-i inteleg logica, intreabă-l pe el

| Apollo007 a răspuns:

E genul religios? A facut sex cu tine si acum nu mai vrea sa facă, sa fie din motive religioase?

| Rorry a răspuns:

Vrea cumva sa se faca preot? intreb pentru ca daca vrea asta, are nevoie de o sotie ca sa primeasca parohie, deci e posibil sa fie un oarecare santaj. sau poate omul e doar credincios si sunt eu nebuna. dar...cand ati facut sex inainte, nu era credincios? e ciudat totusi