| annielawhy a întrebat:

Am nevoie de niște sfaturi urgent. Ma simt groaznic. Deci sunt cu un baiat de 3 luni, 3 luni minunate in care m-a facut sa-l iubesc neconditionat, mi-a zis ca vrea un viitor cu mine, ca sunt fata perfectă pentru el, tot felul de chestii de-astea. Singura problemă la el e că voia sa ma culc cu el (eu nemaifacand asta cu nimeni) a insistat mult spunandu-mi ca ma iubește si ca dacă o sa facem asta relația noastră o să fie mai legată. Este adevarat? Mi-a zis ca te simti in al noulea cer cand o faci, mai ales dacă o faci cu persoana iubită, ca eu nu stiu cum e de aceea nu vreau. Mereu l-am refuzat, dar ultima oară cand ne -am vazut m-a convins prin minciuni frumoase sa-i fac sex oral macar pana cand o sa fiu pregatita sa facem dragoste. La ceva timp mi-a zis ca vrea o pauză de sfarsit de om singur si ca are si bacul ...mai multe. Eu l-am inteles si l-am lasat in pace, dar aseară am aflat ca el s-a laudat la prietenii lui ca s-a culcat cu mine ceea ce nu este adevărat. Nu stiu ce sa mai fac, am plans toată noaptea. Il iubesc muult. Eu am 17 si el 18. Cum ar trebui sa actionez? Ce sa fac? Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Draga mea, ce a facut el este nesimtire. Dar cumva l-ai provocat. Sa nu ma intelegi gresit, nu dau vina pe tine. Dar... baietii mai ales la varsta asta, la liceu unde toti vor sa fie falosi, vorbesc si se lauda. Care e mai tare. Care e mai 'cool'. Cumva inteleg si faptul ca nu ai vrut sa te culci cu el, asta inseamna ca nu ai avut destula incredere ori in el ori in tine. Dar un baiat in perioada asta, scuza'mi expresia dar ar face sex cu orice gaura. Acum nu stiu cat de mare e sau a fost iubirea lui, dar cu siguranta te-a dorit. Iar tu refuzandu-l l-ai facut sa se simta frustrat. In momentul in care au inceput discutiile cu colegii, el nu a putut decat sa minta. Atat la dus capul. Dar tu nu trebuie sa te simti prost. Nu e o rusine nici ca nu te-ai culcat cu el, si nici daca ai fi facut-o nu ar fi fost. Tu fi mandra de tine. Minciuna oricum iese la iveala, si fala asta pentru el nu va dura mult. Daca intr-adevar il iubesti, si daca chiar si dupa fapta asta a lui negandita, crezi ca te iubeste si el, parerea mea este ca i te poti darui. Este foarte important sa faci dragoste pentru prima data cu persoana pe care o iubesti. Copilariile asta cu vorbe, se pot trece cu vederea. Sfatul asta i-al in considerare doar in cazul in care esti sigura ca va iubiti. Daca nu vezi-ti de scoala linistita ca vin si altii, mai buni si sa speram ca mai isteti.
Succes iti doresc happy

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Uite de asta trebuie sa fi matur cand alegi sa iti faci o relatie serioasa.
Niciodata cand cineva insista prosteste si te ia cu vrajeli nu crede.O persoana ce te iubeste nu o sa te preseze niciodata sa faci ceva ce clar nu vrei...Si acum ti-ai demonstrat ca a vrut doar sa se culce cu tine si sa se laude.
Ce sa faci acum? Pur si simplu nu da apa la moara.Lasa-l in pace si cand cineva iti va spune ca te-ai culcat cu el tu spune-le ca pot sa creada ce vor, tu nu dai explicatii iar daca atata il duce capul spuna ce a vrea.

| sofisis a răspuns:

Nimic. De ce trebuie sa faci ceva? E treaba lui ce vorbeste si cu cat te vei agita mai tare, cu atat va fi el mai credibil. A facut asta de oftica. Practic a vrut doar sa se culce cu tine si s-a ofticat ca nu a putut asa ca te-a lasat si te-a barfit. E clasic si tipic. Nu esti nici prima si nici ultima careia i se intampla asta.
Mai mult, daca iti auzi vorbe, gen a zis ala ca a facut si a dres cu tine, tu poti spune : "daaa? asa a zis? atunci asa o fi!" Si punct. Vezi-ti de viata ta si nu te mai stresa pentru toti prostii.
Cat despre iubirea ta fata de el, e cazul sa dispara. Nu merita. Si ai mare grija la urmatorul. Nu ceda repede niciodata daca nu simti ca e momentul si ca vrei cu toata fiinta ta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca exista curiosi sa intreba care-i adevarul: le poti spune ca ai fi cerut tu; dor ca o avea asa de mica, incat te-a pufnit rasul si ai preferat sa-ti pastrezi vrginitatea.

| AliGab a răspuns:

Sa il dai "undeva". Ignora-l. Cum sa mai iubesti un nesimtit care si-a batut joc de tine? Nici in ruptul capului sa nu mai faci nimic pentru unul care te preseaza sa faci sex (de orice natura). Nu mai spun ca cel oral si anal nici nu are ce cauta intr-o relatie normala si frumoasa. Ideal ar fi sa faci dragoste doar cu sotul tau si doar dupa casatorie. Succes!

| Pool77 a răspuns (pentru AliGab):

Ai de **** mea, nu vreti sa va mutati toti astia cu gandire de genul intr-o tara ascunsa?

Răspuns utilizator avertizat