| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, sunt virgin, nu am avut prietena niciodata, nu am sarutat o fata niciodata. Nu sunt gay, dar totusi imi plac fetele dar nu am noroc, dar asta nu inseamna ca nu am fost insistent deloc in aceasta privinta. Si nu cred ca s-a interesat vreo fata de mine vreodata, ca nu imi amintesc sa fi refuzat eu vreuna. Nu sunt rau, mitocan, prost sau altceva sunt doar timid, si mereu am fost mai retras.mai intru in vorba cu fetele le mai invit la un suc in oras dar nu vor.Asta e eu nu mai suport .......gata.

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai renuntat la femei? Vino incoa sa te felicite nenea burlacul dar as face-o fara rost pentru ca vei ceda intr-un viitor apropiat la o tipa mai vicleana care te strange de gat cu bulanicile ei si ramai rosu la fata cu sangele pe nas de fericire.

| mgtow a răspuns:

Nu te lua dupa cei care te mai fac cu ou si cu otet dar si eu am renuntat la ele de vreun an si ceva, o duc bine si singur fara filme x sau masturbare ca nu e buna de nimic. Ai toti banii pentru tine si ai ocupatie destula atat cu serviciul cat si cu partea casnica.

| Vlad93 a răspuns (pentru mgtow):

Ai perfecta dreptate de ce ma agit eu oricum plec In grecia la munca la varamea.Mai bine acolo decat aici

| mgtow a răspuns (pentru Vlad93):

Bine e oriunde numai ca trebuie sa stii sa te descurci in viata. Eu ma bag pe camion sau tir dupa ce termin scoala de soferi si o sa am salariu bun; asa si tu ai putea gasi ceva bun in Romania.

| Flav a răspuns:

Amice, stai linistit. Incearca sa schimbi la atitudine. Trebuie sa fii mai social, sa stii sa faci o gluma, sa faci o fata sa se simta in largul ei, s-o faci sa simta ca este intr-o companie placuta.
Si nu-l asculta pe spetsnaz. Lui azi nu-i plac fetele, maine zice c-a gasit una si s-a schimbat, poimaine ca nu-i mai trebuie nicio femeie.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Omule deci uite cum se procedeaza cand vrei sa te combini cu o fata:

1. Cere parerea prietenilor tai cei mai buni inainte de a te combina cu o fata, deoarece ea iti poate lua ochii si isi poate bate joc de tine, iar ei vazand problema din exterior iti pot spune aceste lucruri.

2. Nu fii disperat, speriat, si extrem de sufocant si atent cu ea.

3. Nu cheltuii cu ea prea multi bani, du-o intr-un parc si eventual rupe-i un trandafir de pe acolo si puneil in par.

4. Uita-te la filme de dragoste pentru a vedea oarece contexte unde poti spune anumite cuvinte sau sa faci anumite actiuni (ex: Stai cu ea pe marginea lacului, te uiti la ea, te joci un pic in parul ei, ii spui ca este frumoasa, si o saruti. {daca te place nu poate refuza})

5. Cel mai important, fii mereu curat, spalat, sa nu te dai cu parfum in exces, imbracate cat de cat vioi, mereu sa ai parul aranjat.

6. Atunci cand esti cu o fata care o placi, lasa timiditatea si ia-o de mana si spune-i intre patru ochii: Stii, este foarte draguta si, cred ca te plac mult. Tu ma placi? sau sunt un prost ca imi fac vise cu o fata asa frumoasa ca tine sad. (incearca sa ai macar un stop de lacrimi in ochii, spune-o din suflet)

Atunci cand chiar iubesti o fata, trebuie sa lupti cu tine insuti si sa te gandesti ca daca incerci nu pierzi nimic, iar daca nu incerci, te poti gandii tot timpul : "Oare, daca i-as fii spus ce simt, putea fii altfel?"

... pff scuzati greselile gramaticale, e 3 dimi, iar tu Vladutzu Dragutzu, bazeaza-te pe tine insuti...

P.S. : Vlad, uita-te la seriale de tipul "Pariu cu viata" si chestii de fete, pentru a putea avea oarece subiecte de discutie cu ea, iar daca stii aceste lucruri fetele te vor considera sensibil.

P.S.S. : Sa nu vorbesti numai despre tine sau sa te lauzi cand esti cu vreo fata, o pui sa iti spuna despre ea pentru ca sa iti dai seama ce vrea, ce ii place, daca te intreaba ii spui si despre tine, si incerci sa duci subiectul la voi doi.
ex, despre orice vorbiti (mai putin atunci cand este suparata) : Auzi iubi, hai sa vorbim despre noi doi, ca eu te iubesc foarte mult si esti cea mai frumoasa fata din lume. Vreau sa stau cu tine pana la sfarsitul vietii, de fapt., tu esti viata mea. Te iubesc!

Pricepi tu, big grin, sper ca am putut sa te ajut. Ai contul meu de TPU, eventual mai postezi o intrebare cu ce ti-a iesit dupa ce ai incercat ce ti-am scris eu pe aici.

Bafta! VaniLLa

| adaanda a răspuns:

Darkmagic bai prietenas lasa baiatu in pace cu "tarfele", isi gaseste si el femeia potrivita doar ca trebuie sa iasa mai mult in lume, sa cunoasca mai multe femei.Ce dreacu sa trebuiasca sa le plateasca pe unele ca sa stea sa le f***, isi poate gasi si el o femeie care sa faca asta de buna voie.Iar tu Vlad_2768 fi mai sociabil, ai rabdare nu te arunca dupa prima care iti iese in cale(din disperare numai sa iti pierzi virginitatea), fa-o cu cineva care iti place foarte mult si la care tii, altfel s-ar putea sa regreti mai tarziu chiar daca esti baiat CREDE-MA!happy

| CrazySoursD a răspuns:

Chiar mai exista baieti ca tine? Chiar stateam acum cateva zile si ma gandeam daca exista baieti care nu se arunca in bratele primei venite sau primei sosite. Te felicit! Chiar mi-ai dat o speranta, ca o sa-l gasesc si eu. Un baiat numai pentru mine, neatins de nicio panarama sau isterica. Facut pentru mine. Multe fete apreciaza asta, daca stii sa gasesti fata. Nu te grabi, societatea a construit o idee gresita despre relatii sau sex. Prosteasca chiar.

| Vlad93 a răspuns (pentru CrazySoursD):

Faza este ca si eu m-am saturat de toate panaramele care se duc dupa altii dar si baietii nu stiu sa aprecieze fata e ca eu nu am noroc, toate sunt la fel, rar mai gasesti una din pacate... ma bucur ca ti-am dat speranta.

| alexandrey a răspuns (pentru CrazySoursD):

Un raspuns inteligent felicitari happy

| Vlad93 a răspuns:

Chiar acum ma arunc de la parter sa te sinucizi tu frate ca eu am o viata buna peaceday

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine numai ca am 18 anisad

| PeaceDay a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te sinucizi!

| Darkmagic a răspuns:

Damn... laughing
NU mai spune nimanui ca esti virgin prietene.
Never-ever! big grin
Incearca si tu sa-ti "lucrezi" timiditatea transformand-o intr-o mica doza de indiferenta pentru ca fetele au un anume simt cu care "vad" disperarea... happy
Daca ai destul curaj, scapa de virginitatea aia chiar si cu bani, DAR nu mai mult de 2-3 "sedinte" ca te obisnuiesti cu "procedeul" si iar nu e bine. happy
In timp, o sa-ti treaca timiditatea.
Nu e nicio rusine ca esti timid, rusine e ca esti "neprihanit"...sau cel putin asa judeca unii, raportandu-se la varsta ta.
Succese... happy

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

What the heck, Darkmagic?

Dragă Vlad, nu asculta și nu lua seama la chiar tot ce citești aici. Ințeleg că ești frustrat, mai ales ținând cont de,, normele'' junimii contemporane. Nu ești,, cool, trendy, misto'' dacă nu ești in pas cu,, moda'' (care e una dintre cele mai inepte posibil).
Incearcă să ignori presiunea socială. Chiar nu are relevanță, e vorba de un aspect foarte personal și intim al vieții tale, vizavi de care numai tu iei hotărârea decisivă.

! Virginitatea nu e un lucru de care trebuie,, să scapi'' ca de râie!
In NICIUN caz, sub nicio formă și indiferent de circumstanțe, nu apela la cocote.

Intimitatea sexuală nu trebuie privită ca un scop in sine, ci mai degrabă ca un mijloc de impărtășire senzuală a pasiunii pe care doi oameni o simt unul pentru altul, de manifestare și exprimare a iubirii.

Nu suntem intr-un sprint in cursa pierderii virginității, dragul meu. Nu e nicio tragedie să nu fi intreținut incă relații intime până acum, ești oricum foarte tânăr, vreme ai suficientă, nu stă nimeni cu cronometrul pe tine.

Să știi că ce-i al tău e pus de-o parte. Acordă-ți timp, ai puțintică răbdare. Eu te sfătuiesc să nu te arunci in brațele primei disponibile. O să găsești la timpul potrivit persoana specială, care să iți impărtășească sentimentele și cu care să te bucuri de această experiență unică și deosebită.
Sună a clișeu, dar toate clișeele au un sâmbure de adevăr.
Incearcă să fii cordial, deschis, sociabil și o să fie bine. O să supraviețuiești, nu-ți face griji.

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Priveste-ma cu mai multa ingaduinta Goddess, am si eu zile in care nu dau cele mai bune sfaturi... happy
De fapt, sunt super-calificat pentru un post de consilier pe la vreo primarie, ca nu-s in stare sa sfatuiesc pe nimeni de nimic. happy
Mai cred ca lui Vlad ori i-a trecut pardalnica aia de timiditate si a lasat naibii TPU-ul...ori s-a acutizat, ca prea nu mai zice nimic. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Prea-bine, dacă mă rogi intr-atât de frumos. Poate imi voi reconsidera exigențele.
Dar NU și in acest caz, dragă Apollo (este vorba despre un subiect mult prea important; de-aici nu las nimic, sunt implacabilă).

Și nu mă pot declara satisfăcută, având in vedere că tu nu ți-ai schimbat opinia. Pentru că ai cam... aberat.
Te aprob intr-o singură privință... femeile au un al 7-lea simț pentru disperare (disperarea de această natură, bineințeles).

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Hell, NO! Nici macar pentru TINE nu-mi schimb opiniile, sunt ale mele si eu tin mult la ce e al meu. happy
Iti pot promite insa, ca urmatorului timid am sa-i raspund strict terapeutic.
Daca nimeresc unul prea...ermetic, il trimit sa vada Je Suis Timide Mais JE me Soigne. big grin Cine nu-l iubeste pe Pierre Richard? tongue
In fine...vad eu cum il rezolv. happy

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Nu am astfel de pretenții (oricât de,, Goddess'' aș fi).
Nu am spus-o in sensul pe care l-ai perceput tu, de ai sărit ca ars, ci ținând cont și bazându-mă strict de faptul că tu insuți ai admis că nu e unul dintre cele mai strălucite sfaturi.
Acum ne-am ințeles?

Dar ce ai spus era atât de...incât speram că...
Asta e.

| Vlad93 a răspuns (pentru Darkmagic):

Nu l-am lasat inca laughing

| ancaval a răspuns:

Si eu am 18 ani si nu am avut prieten, nu e o rusine, stai linistit. Se vede ca esti un baiat cuminte, asta conteaza cel mai mult. Fetele...ai timp de ele, poate o sa gasesti o fata calumea, care sa te iubeasca.Toate la timpul lor.

Numai bine.

| Vlad93 a răspuns (pentru ancaval):

Mersi

| UNcopac a răspuns (pentru ancaval):

Ce ar fi ca tu si Vlad sa incercati sa va cunoasteti? poate iese de o ciorbawinking

| ancaval a răspuns (pentru UNcopac):

laughing poate iese de o pasula rolling on the floor

| UNcopac a răspuns (pentru ancaval):

Mai stii :->?

| Vlad93 a răspuns (pentru UNcopac):

Hahaha

| UNcopac a răspuns (pentru Vlad93):

Du-o cu zaharelu nu mai sta pe ganduri

| ancaval a răspuns (pentru UNcopac):

Ma ce vorbe ai in tine laughing

| Vlad93 a răspuns (pentru ancaval):

Da laughing

| UNcopac a răspuns (pentru Vlad93):

laughing asa trebuie

| rutanklan a răspuns:

Tu esti prost? De ce sa schimbi felul de a fi de acum? Pai, bah, iti dai seama cat timp liber ai? Acolo dupa ce iti gasesti una, toata ziua o sa fi dupa curu' ei. O sa iti para rau de vremurile astea. Ce gata? Fii serios mah. Stai linistit ca stai bine.

| MauiNight a răspuns:

Asa, si? Ce nu mai suporti? Ca nu poti sa ai o relatie cu o fata? Trebuie sa inveti sa faci armonie, sa glumesti, sa o faci sa rada sa ii se faca drag de tine, sa te doreasca. Nu arati rau si nu cred ca n-au fost fete interesate de tine, poate nu le-ai observat tu. Mai incearca, nu renunta. Bafta!

| SecretLady91523 a răspuns:

Nu trebuie sa te descurajezi, poate inca nu ai gasit o fata potrivita pentru tine. Dar daca vrei sa iti faci o prietena nu ar trebui sa mai fii asa de indiferent cu fetele. Uite-te in jur, poate chiar exista o fata care iti place doar ca nu ti-ai dat seama. Daca e asa incearca sa o invinti la un suc sau sa intri macar in vorba cu ea.

Răspuns utilizator avertizat