| HappYorSaD94 a întrebat:

Am 21 de ani, sunt virgin, nu am avut prietena niciodata, nu am sarutat o fata niciodata. Nu sunt gay, dar totusi nu prea m-au interesat fetele pana acum, dar asta nu inseamna ca nu am fost insistent deloc in aceasta privinta. Si nu cred ca s-a interesat vreo fata de mine vreodata, ca nu imi amintesc sa fi refuzat eu vreuna. Nu sunt rau, mitocan, prost sau altceva sunt doar timid, si mereu am fost mai retras. Ma consider anormal si mi se pare normal sa ma consider asa, dar totusi vreau sa ma schimb pentru ca nu sunt foarte fericit asa cum sunt, vreau sa am o viata mai buna in care sa se implice si dragostea. Voi ce sfaturi imi dati? Credeti ca sunt anormal?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti perfect normal, anormale sant fetele ca nu stiu ce pierd, nu au curaj sa se dea la baieti de treaba ca noi. Eu la fel sant la munca si acasa lucrez cu publicul sant sofer profesionist dar nu ma bag in seama cu fetele chiar daca vin pe scaunul din fata ma uit la ele prin oglinda apoi imi vad de ale mele. E bine sa ai pe cineva sa te pupe toata ziua si sa fie tandra cu tine dar problema e ca multe vor bani si cadouri, sa nu uiti ca nu vei fi singurul care o sa fie burlac pentru ca si eu raman asa. Nu e viata grea in timp te vei adapta sau daca ai noroc sa vina o fata serioasa sa te cunoasca bine

| Mayar a răspuns:

Cred ca esti anormal! De ce mosu esti timid?! Ma enervati astia timizii - mai, un barbat nu e timid! Ala nu e barbat!
De aceea nu ia viata intima, pentru ca astepti sa iti cada una in fata si sa te abordeze ea. Heloo, tu esti baiatul, nu invers! Tu trebuei sa abordezi. Daca esti asa papa-lapte de nici sa abordezi o fata nu esti in stare, atunci nu mai esti baiat/barbat!
Asta e toata problema ta! Baietii invita fetele, nu invers. Rezolva-ti problema asta, care nici nu mai inteleg de ce e o problema, de cine ti.i rusine, in fine, si apoi fa.ti o viata frumoasa. Nu inteleg timiditatea si nici tu nu ar trebui.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

N-ai cum sa intelegi decat daca ar trebui sa joci tu rolul masculului. Iar pe noi, majoritatea voastra nu ne ajutati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Tie ce fel de tipe iti plac?

| ania a răspuns:

-Roagă-te să te ajute Dumnezeu să o cunoști pe viitoarea ta soție.Ai șanse mult mai mari să ai o căsnicie fericită pentru că nu ai sufletul zdrențuit de multe relații.Și soțul meu a fost virgin înainte și cred că asta a contribuit mult la a avea o căsnicie bazată pe încredere și fidelitate.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu esti anormal.Si nu trebuie sa te schimbi pentru a face pe plac altora.Cine merita te va placea asa cum esti.Nu trebuie sa depui vreun efort pentru cineva care nu merita.
Da, ai putea sa incerci sa fii gen un macho man si sa atragi vreo fata, insa nu va dura, pentru ca nu va fi real.Persoana cu care ar trebui sa iti petreci timpul ar trebui sa fie persoana in preajma careia sa poti fi tu.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu chiar, e o domnisoara chiar draguta care tine la principii.

| LoveSleep a răspuns (pentru Lawliet14):

Faine principii.

| Silvia93 a răspuns:

Presupun ca esti genul "timid, sensibil si romantic" si e cam greu pentru baietii ca tine in ziua de azi. Majoritatea fetelor vor un barbat puternic, sigur pe el, increzator, amuzant si experimentat pe cand tu esti ca un catelus dragut in ploaie..ai grija la restul fetelor care vad baietii ca tine o "jucarie" si te vor manevra cum vor ele.
Nu esti deloc anormal, am un prieten la 33 de ani e inca virgin.
Fa tu primul pas, fetele nu o vor face pentru ca sunt fete happy.
Incearca sa nu te comporti imatur si prea prea romantic, nu te "indragosti" de ele din primul date ca le sufoci / sperii si fug. Nu arata ca ai complexe, frici, temeri tot felul..fii increzator si mai arunca cate o gluma crede ma ca te va ajuta happy

| CezarinaLunaria a răspuns:

Nu e nimic anormal! În ceea ce provește o eventuală relație...trebuie să iei măsuri dacă nu vrei să treacă viața pe lângă tine regretând. Încearcă să cunoști cât mai multe fete...nu e rezuma la una singură deocamdată. Ai 21 de ani și trebuie să cunoști cât mai multă lume, mai ales fete. observă-le și fă-ți un portret în minte de fata perfectă pentru tine.

| Coquinesza a răspuns:

Timizii au complexe.
scapa de ele intai.