| nelly_4935 a întrebat:

Am 2 ani de cind sunt cu prietenul meu, am lipsit aproape un an, deoarece faceam studiile in alta tara, insa veneam in fiecare luna doar de dragul lui, la un moment dat aflasem ca el are pe altcineva, l-am intrebat si a recunoscut acest fapt, mi-a spus ca face misto de ea, si sta cu ea doar ca o ruda de-a ei o sa-l ajute pe plan financiar, l-am crezut deoarece il iubesc mult. Aceasta a avut loc de revelion, dar ca sa ma conving ca nu ma minte am aflat nr prietenei lui si am vbit cu ea, insa imi spuse de fapt ca ei aveau 6 luni impreuna, asta insemnind ca el era inca cu mine si ma insela cu aia, l-am intrebat insa nega aceasta, mi-a spus ca aia minte, l-am crezut si de data aceasta. Eu fiind in alta tara, nu primeam niciodata un mesaj de dragoste, sau sa ma fi sunat el sa vorbim macar 5 min, il sunam eu tot timpul, am observat ca el nu prea are chef de mine, si dupa 2 saptamini nevorbind cu el, mi-am gasit un prieten, ca sa-l fac sa sufere, mi-am facut poze cu ala, doar ca sa le vada prietenul meu, am stat cu el doar asa ca sa nu ma plictisesc, insa nu a durat mult, o saptamana. dupa ce am terminat scoala am venit acasa, prietenul meu aflase si incepu sa ma sune, imi spuse ca vrea sa ne vedem, ca ii dor de mine, si din astea. Am stat cu el vri-o 4 seri la rind dupa care incepu sa-mi spuna tot felul de prostii, imi spuse ca eu cu ala am avut relatii intime, dar de fapt nu e asa, e ceva inposibil, caci eu nu sunt genu de fata care se culca cu mai multi baieti, nu vrea sa ma creada, mereu imi aminteste de ala, azi mi-a spus ca s-a gindit mai bine si a ajuns la ideea, de a ne desparti, ma simt foarte prost nu mai stiu ce sa fac ca sa recapat increderea, am inceput a plinge la telefon, si pina la urma mi-a spus ca ii pare rau, insa nu mai stiu ce sa cred. Dati-mi va rog un sfat ce sa fac, il iubesc mult, dar m-am saturat sa pling si sa sufar

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă el stătea şi cu alta (irelevant pentru ce interes), trebuia să pui punct atunci, nu să "egalezi" scorul la greşeli şi să faci şi tu acelaşi lucru.
La cel cu care ai stat "din plictiseală" o săptămână te-ai gândit? Ah, sau doar ce pofteşti tu contează, cel de lângă tine, dă-l în paştele mă-si că-i trece!
Felicitări, ai intrat în categoria celor care crează cercuri vicioase din care toată lumea iese prost şi iese rănită!
Sincer, meriţi să suferi şi, după ce te vei despărţi de actualul (sau el de tine - irelevant care şi cum), sper să suferi şi tu măcar cât a suferit cel cu care stăteai din plictiseală care, la urma urmei, nu avea nicio vină că prietenul tău mai ţinea pe una sau că tu erai frustrată pe tema asta.
Amândoi aţi greşit extrem de grav din punctul meu de vedere!

| Zenithf a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun asta, dar tu esti chiar? Dupa ce ti-a facut ce ti-a facut si a stat 6 luni cu alta, sa faca atata caz ca ai stat tu o saptamana cu altul. Mie in locul lui mi-ar fi rusine sa mai am pretentii dupa ce as face asa ceva. Pune cruce si mergi mai departe!

| Alinka_4171 a răspuns:

Hei dragutsa mea calmeaza-te daca el atita singur face chipes inseamna ca e un toromac pe care tu papushika nu-l meriti! te-as sfatui sa ieshi in oras sa te distrezi si chiar atunci cind e pe alaturi ca sa-i arati ca iti este bine! ai sa vezi cum peste un timp o sa cada in genunchi! distreaza-te cit esti tinara! si nu sta suparata ca am fost si eu ca tine, si am inteles pentru al intoarce cum era trebuie doar sa-l faci gelos doar un pic! incearca, si apoi imi scrii un mes.succes :***

| simplu_6132 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu a fost nimic intre tine si acel baiat si ca tu ai facut asta din gelozie fiindca nu te suna nu ii simteai iubirea si alte lucruri de fete [ happy ], incearca sa iesiti toti 3 la un suc tu, prietenul si fata aceea si sa confirme ea ce ti-a zis prin telefon si fa-l sa renunte la ea!
Bafta.