| nelly_4935 a întrebat:

Am 2 ani de cind sunt cu prietenul meu, am lipsit aproape un an, deoarece faceam studiile in alta tara, insa veneam in fiecare luna doar de dragul lui, la un moment dat aflasem ca el are pe altcineva, l-am intrebat si a recunoscut acest fapt, mi-a spus ca face misto de ea, si sta cu ea doar ca o ruda de-a ei o sa-l ajute pe plan financiar, l-am crezut deoarece il iubesc mult. Aceasta a avut loc de revelion, dar ca sa ma conving ca nu ma minte am aflat nr prietenei lui si am vbit cu ea, insa imi spuse de fapt ca ei aveau 6 luni impreuna, asta insemnind ca el era inca cu mine si ma insela cu aia, l-am intrebat insa nega aceasta, mi-a spus ca aia minte, l-am crezut si de data aceasta. Eu fiind in alta tara, nu primeam niciodata un mesaj de dragoste, sau sa ma fi sunat el sa vorbim macar 5 min, il sunam eu tot timpul, am observat ca el nu prea are chef de mine, si dupa 2 saptamini nevorbind cu el, mi-am gasit un prieten, ca sa-l fac sa sufere, mi-am facut poze cu ala, doar ca sa le vada prietenul meu, am stat cu el doar asa ca sa nu ma plictisesc, insa nu a durat mult, o saptamana. dupa ce am terminat scoala am venit acasa, prietenul meu aflase si incepu sa ma sune, imi spuse ca vrea sa ne vedem, ca ii dor de mine, si din astea. Am stat cu el vri-o 4 seri la rind dupa care incepu sa-mi spuna tot felul de prostii, imi spuse ca eu cu ala am avut relatii intime, dar de fapt nu e asa, e ceva inposibil, caci eu nu sunt genu de fata care se culca cu mai multi baieti, nu vrea sa ma creada, mereu imi aminteste de ala, azi mi-a spus ca s-a gindit mai bine si a ajuns la ideea, de a ne desparti, ma simt foarte prost nu mai stiu ce sa fac ca sa recapat increderea, am inceput a plinge la telefon, si pina la urma mi-a spus ca ii pare rau, insa nu mai stiu ce sa cred. Dati-mi va rog un sfat ce sa fac, il iubesc mult, dar nu mai pot sa suport toate suferintele astea

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un p si un b ii omul ala, adica am gresit, trebuia sa zic doar ala.
Pune-i punct relatiei si vezi-ti mai departe de viata, ca ala nu merita nici sa-ti sarute genunchi.

| Sin a răspuns:

Lasa-l, nu merita.
Asa cum facea misto de aia asa face si de tine

| mihaibrasov a răspuns:

Mai da-l naibii. Si el te-a inselat si tu l-ai inselat (da... doar ca sa te razbuni, dar asta nu e o scuza, e doar o ipocrizie slaba)... n-are cumsa mearga relatia voastra.

| marya a răspuns:

Spune-i adevarul ca ai facut asa ceva ca sa te bage si el in seama
sufereai mult
daca nu te va crede inseamna ca nu te iubeste asteapta un interval de timp distreazate cu niste prieteni si sa te vada ca esti fericita daca nu iti accepta scuzele
iti spun din propria experienta ca o sa cedeze
mult noroc papa

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Atata timp cat te-a inselat. inseamna ca nu te-a iubit si nici nu te iubeste inde-ajuns. si ar trebuie sa iti gasesti alt prieten (asa vei putea uita de el) nu se merita sa mai suferi pentru acest baiat. uita de el. in locul tau eu ma desparteam de el in prima clipa cand am auzit ca avea pe altcineva. succes!winking

| MrNobody a răspuns:

Eu zic sa-l lasi. Avand in vedere ca te-a inselat pe fata si iti spune minciuni de doi lei.Relatia numai are rost. Alegerea ramane a ta. Gandeste-te binewinking

| mikypiky a răspuns:

Nu are rost sa stai langa cineva care nu te apreciaza si isi bate joc de tine.Inteleg ca il placi dar mai bine ar fi sa il uiti si sa iti gasesti pe altcineva.Bine ar fi fost sa il parasesti de cand era cu fata aia caci era clar ca nu mai puteati fi impreuna si ca el nu inca pregatit pentru o relatie adevarata cu o fata care il iubeste(tu). Mai bine il uiti caci e clar ca nu il poti obliga sa te placa si nici sa se maturizeze.Lasa-l sa sufere el dupa tine cand te va vedea fericita si atunci va veni in genunghi la tine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i "verde-n fata" ceea ce crezi, ceea ce simti, dc ai facut ceea ce ai facut, spune-i exact ceea ce ai simtit si cred ca o sa te inteleaga...astept raspunsul tau pe adresa:sabincostin@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel astazi a aflat mama prietenei mele ca vb si o certat-o zicandu-i ca trebuie sa ne despartim si am sunat-o si o inceput sa planga la tel spunand ca ii pare rau da trebuie sa ne despartim acum este suparata foc pe mine da nu stiu dc ca nu i-am facut nimic mama ei s-a bagat intre noi

| hanny_4658 a răspuns:

Nu sunt cine stie cine ce sa-ti spun tie ce sa faci. dar eu spun sa uiti de el pentru ca am trecut prin aceeasi situatie si eu dar eu de prietenul meu suntem la 80 de km unul de celalat si nu pot fi sigura ca nu ma inseala.si ca sa-l poti uita fii cu un baiat care te apreciaza si il apreciezi si il placi.eu iti spun ceva acum sincer el nu te merita arata-i ca nu-ti pasa desi in adancul sufletului iti pasa.nu mai plange cand vorbesti cu el. te astept sa mai vb pe idul meu mikutzaateleta.pupici...si nu fi trista.nici un baiat nu merita

| Flora55_1646 a răspuns:

Parasestel nu e de nasul tau daca tea pacalit atita

| Denisa2007 a răspuns:

Povestea ta seamana putin cu a mea. Prietenul tau este asa de sigur de iubirea ta incat crede ca poate face orice, ca relatia voastra v-a continua oricum. Desi il iubesti eu cred ca o despartire adevarata va fi edificatoare. Amandoi va veti da seama care va sunt cu adevarat sentimentele. Stati unul cu altul din obisnuita, comoditate sau chiar va iubiti cu adevarat si relatia lancezeste din lipsa de ceva nou care sa va trezeasca la realitate. Si cum spuneam ca eu vorbesc din experienta. Eu si sotul meu de acum asa am facut, iar cat am stat despartiti el si-a dat seama ca ma iubeste si numai iubirea mea excesiva si siguranta care i-o dadea iubirea il facea sa nu mai simta nevoia sa imi demonstreze ca si el ma iubeste. Sa dea Domnul intr-ul happy end si in cazul vostru.

| mada_6562 a răspuns:

Faptul ca iti reproseaza ca l-ai inselat este doar sa te faca sa te simti vinovata si sa uiti de fapt ca el e cel care a gresit inselandute.acum are un motiv sa se desparta de u si il foloseste.eu cred ca nu te-a iubit niciodata si nu te iubeste.ai grija mai bine despartete acum de el si vezi de viata ta