| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Anna, as vrea sa citesti mica mea istorie,si sa ma ajuti fiecare raspuns conteaza!
Sunt in vacanta cu familia in alta tara, prietenul meu a ramas acasa, nu ne-am vazut de pe 14 aprilie, si iata ca e 4 mai, noaptea trecuta l-am visat ca m-am intors acasa cu mare bucurie,totul era frumos,cu dor nebun. Asta noapte am visat un vis cu totul contrar : De parca m-am intors acasa, insa el avea o prietena, in vise era o fata tare cu minte si aveam senzatia, ca ea nici nu stie de mine, prietenul meu se purta prin casa de parca era sora lui (ps: am uitat sa mentionez, traim impreuna de 2 ani ),iar cu ca si cu o iubita, i-am luat telefonul, era chiar schimbat numele in rubrica, eram inregistrata sub numele si prenumele meu, iar ea era " Marinka" insa nu am nici o cunoscuta cu asa nume,nu stiu ce ar fin insemnind visul meu, am stat la masa,am vb,si era tirziu el dorea sa o petreaca acasa, si mi-a spus cind se intoarce stam de vb, nu am facut panica deloc,in viata reala nu m-as fi purtat asa, insa purtarea fetei din vis, asa timida, cuminte si chiar placuta de parca m-a stopat sa nu fiu eu, faceam impresia chiar de o sora inteleapta si educata ...cind au plecat am inceput foarte tare a plinge...tocmai m-am trezit din somn cind mama m-a trezit pentru ca plingeam si in realitate, ne-am speriat foarte tare ambele! Ce ar fi insemnind visul meu, in carti de talmacirea viselor nici nu stiu ce cuvint cheie sa aleg, visul meu a fost ca un mic filmulet nu stiu ce sa cred, se spune ca visele ne avertizeaza de ceva, va rog sa ma ajutati!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Visele sunt urmari ale ceea ce infaptuiesti sau gandesti zilnic si numai rare ori premonitii. Probabil ca te gandesti prea mult la el si esti geloasa.

| maybetoday a răspuns:

Probabil!
in realitate sunt foarte geloasa,insa nu dau impresia de iubita geloasa, o tin in mine asa cu masura,gelozia e o boala stiu,si nu as vrea sa ma imbolnavesc, asa sunt geloasa pe multe lucruri,ce e al meu al meu sa fie,insa sunt o persoana reala si inteleg ca lucururile stau alt fel,si ca viata frumoasa nu e facut-o doar din dragoste, dar si din intelegere, respect, prieteni etc
Multumesc mult, dar mai astept si alte pareri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum s-a mai spus si mai jos...da, asa este! Nu trebuie acum sa intru in amanunte. Mai pe scurt acest vis este datorat frciii tale de ceva, sa nu cumva sa fii inselata. Dar stai linistita, atat timp cat iti cunosti prietenul si te iubestd nu ai pentru ce sa-ti faci griji:-)

| Voidwithin a răspuns:

Daca as crede tot ce visez as fi considerat nebun.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Visele sunt si raman vise.Nu prea prezic viitorul, crede-ma, stiu asta, studiez ocultismul si magia.Eu iti recomand sa te porti natural cand revi acasa, ca si cum visul nu ar fi avut loc. Uneori oamenii foarte superstitiosi si-au dezvoltat fobii datorate viselor si au ajuns la despartiri, boli psihice sau chiar sinucidere.Lasa-le dracu de vise si concentreaza-te pe relatia din viata reala!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Din cauza faptului ca tii toata gelozia in tine, toata teama de a nu fi inselata cat esti acolo si nu dai la suprafata, nu zici lucrurilor pe nume, atunci visezi ceea ce visezi. Visul e o manifestare a subconstientului, in unele cazuri foarte rare poate fi o avertizare, insa numai cand esti foarte legat de persoana respectiva si cand sensivitatea ta e atat de crescuta incat poti simti unele lucruri. Pentru a verifica daca visul e o temere de-a ta sau o premonitie, vezi daca are pe facebook pe cineva cu acel nume, sau cand ajungi acasa, vezi in agenda telefonului (stiu, nu e frumos, insa doar pentru linistea ta sa vezi ca acel nume nu exista in lista lui). Insa... daca e acolo....deja sunt semne mari de intrebare!

| ZuzuMissy a răspuns:

De obicei cand visezi pe altcineva sau o iubita, inseamna ca iti faci griji pentru relatia ta si tie teama sa nu il pierzi ...si de obicei in vis nu poti sa citesti scrisul...nu stiu cum ai putut tu sa vezi numele tau in telefon.

| maybetoday a răspuns (pentru ZuzuMissy):

Nu stiu cine ti-a spus ca nu poti citi scrisul, eu am vazut cu proprii mei ochi, contactul meu in realitate e scris PUIUTU, in vis eram cu numele meu real Ana Coma, iar ea Marinka ...probabil imi fac griji si-mi este prea dor happy Multumesc!

| Piticoot18 a răspuns:

Cred ca iti este teama sa nu il pierzi...iar visele sunt influentate de realitate.Incearca sa vorbesti cu el si o sa vezi ca e totul ok.

| cMr a răspuns:

Problema e ca tu cand esti departe de el te gandesti ca el te inseala, si daca te gandesti des, ai ajuns sa visezi acest episod.