| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Am 20 si ceva de ani... si totusi, imi plac baietii mai mici ca mine.
Nu imi dau seama de ce. Pentru ca simt ca ii pot controla asa cum vreau eu, pentru ca nu am chef sau mi-e groaza sa cunosc alti baieti mai mari, pentru ca nu stiu.
Pur si simplu la cei mai mici gasesc ceea ce imi doresc: stiu sa ofere afectiune, stiu sa alinte, etc.
Uneori aseman acest lucru cu lucrurile pe care le fac niste animalute.
Are ceva daca imi plac baietii cu 2-5 ani mai mici decat mine? Unii chiar sunt mai dezvoltati decat cei de varsta mea si parca cei mari doar aventuri cauta, pe cand cei mai mici nu sunt asa.
Sfaturi, idei?!

Răspuns Câştigător
| Meaningful a răspuns:

Te simt o femeie puternica si simt totodata in tine un instinct matern puternic dezvoltat.
Cred ca motivul este schimbarea de perspective ce vine pentru oricine odata ce trece de varsta de 20.
Indiferent ca esti barbat sau femeie, esti intr-o perioada de cautari pe plan profesional.
Doresti sa pui o paine pe masa, sa fii mai responsabil si esti ceva mai pragmatic.
Se poate ca tu simti nevoia sa fii locul 1 in timpul, mintea si mai ales inima unui barbat.
Dar nu in sensul obisnuit al unei simple inflacarari, atunci cand cei doi se arunca inainte fara sa ia in considerare consecintele.
Tu cauti de fapt stabilitatea unei relatii pe termen lung, unde vrei confort si material dar mai ales la nivel emotional.
Vrei pe cineva care este dispus sa investeasca emotii, sentimente si mai ales decizii pentru un viitor comun.
Te sperie baietii de varsta ta sau mai mari pentru ca ei par tipicul barbat care pune o paine pe masa si cam atat.
In baietii mai mici vezi un potential si stii ca esti o femeie puternica si poti contribui foarte mult la calitatea vietii lor.
Pentru tine calitatea cea mai mare la un barbat pare sa fie capacitatea de a simti si de a avea viziune, o pasiune pentru visele lui. Si esti dispus sa il sprijini, atata timp cat stii ca va fi al tau.
De obicei o relatie are mai mari sanse de reusita cand partenerii au cel putin 25 fiecare.
Fiecare an pana la varsta aceasta este un an al reinventarii noastre.
Baiatul de 15 ani nu mai este acelasi cand are 18. Nici cand are 20. Nici cand are 23.
Orice relatie pe care o ai cu un partener pana aici, este un pariu.
Pentru ca oricat de sigur este azi, maine se prea poate sa schimbe complet macazul.
Azi iti da sperante ca mergeti pana in panzele albe si maine iti spune ca totusi vrea sa ia o decizie pentru binele lui si nu pentru binele vostru.
Dar asta e viata. E normal sa fie asa. Cea mai importanta misiune a noastra e sa ne descoperim.
Partenerul nu este al nostru sa il posedam ca pe un bun. Pur si simplu traim prezentul cat de bine putem impreuna si cautam sa luam decizii spre un viitor comun.
Si decat sa ne asteptam ca va sta cu noi o viata, mai bine ne asteptam ca va pleca.
Important este, ceea ce simt ca vrei si tu sa faci, ca daca partenerul simte ca trebuie sa mergeti pe drumuri separate, sa simti ca are o viata cu mult mai implinita datorita tie.
Groaza ta de fapt pare sa fie teama de a fi doar una dintre mai multe.
Tu vrei sa fii cea speciala, cea altfel.
Cred ca ar trebui sa cauti o relatie cu un baiat apropiat de varsta ta. +- 1/2 ani.
Daca asta simti, fa asta.
Doar nu intra in relatia asta cu asteptari.
Relatia asta va fi pentru a cunoaste mai bine ce simti.
Si fa asta clar si pentru el, altfel veti suferi amandoi mai mult decat e cazul.
Ai grija sa nu creada ca veti fi impreuna ani si ani.
Relatia asta este la modul : vedem ce se intampla, nu proiectam nimic in viitor.
E un experiment dupa care va fi mai clar pentru tine ce iti doresti de la o relatie si de la un partener de cuplu.
Succes!

12 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Ciudat.
Mie imi plac barbatii chiar daca sunt mica. laughing

| Wehrmacht a răspuns:

Pedo Pedo cumva?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pe de alta parte baietii mai mici se pot lauda ca ies sau chiar au facut-o cu o fata mai mare, ca o fata mai mare ca ei ii apreciaza, ei sunt in culmea fericirii. In general barbatii nu se lasa condusi ci lasa impresia ca sunt condusi pentru a-si atinge scopurile.

| Felys a răspuns:

Sunt atatia barbati care vor fete tinere, de ce nu ar fi si invers, nu vad nici o problema atata timp cat si baietilor cu care umblii sunt atrasi de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti plac pentru ca sunt mai funny, spun glume, incearca si ei sa se distreze, sa faca caterinca. Spun ce ii taie capul. Sunt mai activi pe plan sexual. Nu este nimic rau in asta sa iti placa uni baieti mai tineri decat tine. Si mie imi plac. Si lor la randul lor cei de 15-16 le plac cele mari iar pe la 20 de ani se uita dupa minore asa e omul, ne place ce este frumos.

| VladGH a răspuns:

Inseamna ca nu ai curajul sa-ti masori mintea cu astia mai mari. Este clar ca iti place de astia mai mici pentru ca gindesti egal ca ei.

| Vi003 a răspuns:

La tine predomina instinctul matern, iti place sa fii protectoare, la fel ca o mama. Poate ca n-ai avut o relatie prea buna cu parintii si "mama" din tine (care zace in orice femeie), actioneaza. Tu vrei sa primesti de la ei ce n-a primit mama ta de la tine: incredere si afectiune. Incearca sa-ti iei un animal de companie care sa-ti ofere tandretea mult cautata si uita-te la baietii de varsta ta. Curaj!

| bogdan72 a răspuns:

Sfaturi, idei pentru ce? Nu spun ca e ok ce faci (nici ca nu e), dar nu e tocmai cazul sa iti faci griji. Ai o varsta la care te distrezi - asta te intereseaza. Evident, la un moment dat va trebui sa incerci si cu baieti mai mari decat tine ca sa-ti infrunti teama. Atat. De casatorit nu ai fi prima mai mare decat sotul, dar, cum spun, esti departe de varsta la care te gandesti la asa ceva. Si chiar de-ai fi... fa ce-ti place daca vrei sa fii fericita, e o logica simpla happy.

| unknøwn a răspuns:

Pentru că şi tu ai o minte copilărească.
Dacă nu specificai vârsta eu credeam că ai vreo 16 ani după răspunsurile tale.
Băieţii mici au timp de chestii d-astea. Băieţii mai mari n-au timp. Nefutem? Da. Hai.
Nu? Ok, uite o vezi pe blonda aia cu sânii mari? Mă aşteaptă. Bine. Pa.

| Ankutzaaa a răspuns:

E in regula!

| MissJJ a răspuns:

Iti place foarte mult senzatia de control, siguranta ca tu ai mai multa experienta decat ei si ca poti " sa i faci " mai repede decat pe barbati, care sunt mai greu de fraierit.

| Rox1610 a răspuns:

Parerea mea ca fata este urmatoarea. In baietii mai mici gasesti ceea ce cauti, afectiune, alinturi etc. dar asta nu inseamna ca baietii mari nu ofera asta. Totul depinde de tine si de ceea ce simti tu, insa la varsta ta(eu am 17, deci nu este o diferenta prea mare intre noi) as experimenta cat mai multe lucruri nebunesti pentru ca esti tanara si asta trebuie sa faci, o sa iti ramana timp si pentru afectiuneee. Distreaza-te! Cauta-ti pe cineva care iti ofera putin din toate, si distractie si iubire. Bafta si sper ca ti-am fost de folos!