| catalin200092 a întrebat:

Am 3 luni de cand sunt impreuna cu prietena mea,am facut-o de multe ori,de atunci,aproape in fiecare saptamana,dar acum cateva zile a sunat-o cel cu care a facut-o prima data si de atunci mi-a zis ca vrea sa ne despartim,ca inca se mai gandeste la el si ca asa nu poate sa stea cu mine si eu nu vreau sa ma despart de ea fiindca o iubesc enorm,ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa raman cu ea? pentru ca fara ea sunt distrus, imi vine sa ma duc pe lumea cealalta... ajutati-ma cu un sfat, va rog!

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yooo123 a răspuns:

Am vazut aici mai in sus/jos anumite comentari ca cica ar fi curva? Ia stati asa da stiti voi ca e asa? Eu nu cred! In fine. Si eu m-am despartit de primul meu iubit cu care am avut relatii intime si acum sunt cu altul[deoarece nu se mai comporta cum trebuie cu mine] si eu m-am gandit la fostul ca nah a fost primul si imi venea cate odata sa ma despart de actualul insa nu am facut-o pentru ca am pus in balans tot ce a facut fostul in relatia mea cu el si tot ce a facut actualul in relatia mea si a lui. Eu zic sa vorbiti si sa faca si ea cum am facut eu.Sa nu dea cu piciorul unui nou inceput care si la facut cu tine. Fii cat se poate de aproape de a insa nici nu o sufoca pentru ca se simti stransa de situatie si atunci il va prefera pe el. Discutati mult ca asta e cheia intr-o relatie.Ce sa iti mai spun mult succes si nu te uita dupa lumea care vorbeste aici pe site. Fi tu insati. kiss

| Moiseicip a răspuns:

Nu are rost sa te gandesti la ea, asas unele fete... cu 2 fete. Am trait si eu acelasi sentiment numai ca eu m-am lasat pacalit un an si am cam suferit ceva timp dupa ce m-am despartit la tine inca e bine daca va cunoasteti doar de 3 luni. sincer incearca sa nu te mai amagesti singur

| sebysebyca a răspuns:

Ce-mi vine sa rad! pai tu credeai ca o sa stea cu tine la infinit? stai cuminte tataie, deja e cu celalalt! fluiera a paguba!

| catalin200092 explică (pentru sebysebyca):

Nu e cu nimeni prietene, vorbeste cu mine, dar nu mai poate sa fie cu mine, din cauza ca inca se mai gandeste la ala ...si cica are orgoliu.

| sebysebyca a răspuns (pentru catalin200092):

Nu vreau sa te supar cu nimic, tu hotarasti viitorul tau!

| h3r a răspuns (pentru catalin200092):

Nu e orgoliu, ci prostie.
Lasa! O sa treci peste, nu merita.

| h3r a răspuns:

Buna. Nu merita sa te consumi pentru ea, daca a hotarat sa va despartiti, asta e. Decat sa te minta, sa se vada sau sa vorbeasca, cu el...e mai bine. Tu indeparteaza-te de ea, e de preferat sa nu mai pastrezi legatura cu ea. Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, orice din ceea ce nu-ti aduce aminte de respectiva. Linisteste-te, pune-ti ordine in ganduri si las-o, uit-o!
Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii ceva:dragoste cu sila, nu se poate.

| SakonSIUkon a răspuns:

Pentru o fata sa te duci in iad ia mai gandeste-te DOAMNE [ENTRU O EVA nici acum Adamul nu inceteaza.

| MyhaytzaDjBeTa a răspuns:

Ba esti nebun uh te auzi ce spui incearca sa vorbesti cu ea si fi cuminte

| Biinnnuttza a răspuns:

Degeaba o iubesti enorm daca ea dupa 3 luni il alege pe celalaltoh go on dragostea asta e tare naspa si stiu ca doare dar ti'o spun direct ...decat sa suferi langa ea mai bine las-o sa isi dea ea singura seama ce pierde si daca te iubeste se va intoarce! funda?puppy dog eyes

| anonimuul94 a răspuns:

Din cate vad eu o fost mai mult o nevoie decat o placere asta e poate gasesti alta care ii mai buna decat ea (CREDEMA CA SUNT)

| catalin200092 explică (pentru anonimuul94):

Esti tu mai buna?

| anonimuul94 a răspuns (pentru catalin200092):

Esti prost ma crezi ca cum te cuplezi cu una totu ii perfect in viata o sa ai parte de multe surprize asa ca deschide ochii fraiere