| vizitator111 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati fetelor am o problema. Sunt impreuna cu iubitul mew de 2 luni, la inceput se comporta excelent cu mine, dar acum s-a schimbat radical nu il mai recunosc, acum o saptamana -am trimes eu un mesaj in care ii spuneam ca m-am saturat de tot ce face si ca vreau sa ne despartim, iar el m-a sunat si m-a intrebat ca de ce am dat acel mesaj si i-am explicat si a zis ca el nu vrea sa se desparta de mine si mi-a promis ca intr-o saptamana se schimba, dar saptamana nu a trecut mai sunt 2 zile, iar el se comporta din ce in ce mai rau... nu pot sa il parasesc pentru ca il iubesc enorm nu cred ca ma credeti, dar asa este va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| turaboandy a răspuns:

Deci, eu sunt baiat si cred ca iti pot da un raspuns.
Sa inteleg ca inainte se comporta ok iar acum este din ce in ce mai rece. Ai aflat tot despre trecutul lui? Sti cu cine a fost in trecut? Esti sigura ca nu mai tine la vreo " fosta "?

De obicei eu cand sunt intr-o relatie ma comport ok, de la sine nu ma racesc niciodata, si cum fum fara foc nu exista, poate pentru el a aparut o a 3-a persoana. Totul este posibil.

Incearca sa vezice face in timpul liber, incearca sa vezi daca mai vorbeste cu cineva, oferindu-i libertate multa te risti, si totodata a i si tu grija cum te comporti cu el. Incearca sa il ti aproape.

Cred ca trebuie sa iti asculti inima si sa iei cea mai buna decizie pentru tine.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Deci,sa inteleg ca 7 saptamani totul a fost ok., o saptamana pauza si lucrurile se agraveaza. Dar ce anume nu-ti convine la el, nu stim.Cum sa te ajutam? Detaileaza. Pana nu discuti cu el serios,ce-ti place si ce nu-ti place la el,nu ai sanse sa indrepti ceva,in primul rand ca el nu stie " exact " unde greseste. Eu cred ca tu te cam grabesti cu aprecierile,poate ai avut alte asteptari de la el, cine stie.Mai exista si posibilitatea ca el sa treaca prin momente mai grele in familie,la scoala. Discutati, discutati, discutati.

| username23 a răspuns:

Puiu uite, trebuie sa discutati sincer pe tema asta, fata in fata. Noi nu iti putem spune ce sa faci pentru ca doar voi stiti ce e intre voi, noi iti dam doar niste sfaturi, dar tu trebuie sa-ti asculti inima si sa faci cum zice ea.
Vorbeste cu el, poate s-a intimplat ceva care il impiedica sa fei cu tine, si daca el zice ca si-a dat seama ca tine la tine doar ca la o buna prietena, nu ar trebui sal fortezi sa fie cu tine, tie doar nu ti-ar placea sa fii cu el si sa stii ca el nu te iubeste cu adevarat. Nimeni nu se poate baga in inima lui sa stie ce s-a intimplat, ceia ce e de facut, poti numai tu sa faci, vorbiti sufleteste si i-a decizi mature, si poartate ca o fata inteleapta!

| Sperman a răspuns:

Vai domnisoara, cred ca ar fi mai bine sa te iubesti un pic cu limba romana fiindca ti-ar prinde bine niste ore de romana.

Sanatate si virtute!

| Buttercup30 a răspuns:

2 luni e cam putin sa te pronunti asupra lui. poate asa e el in mod normal si inainte doar a incercat sa fie mai apropiat de tine.
sau poate are si el vreo problema si nu prea ii mai arde de nimic si chiar acum vi sa-i pui si tu in cap despartirea.sau poate a aflat ceva legat de tine ce il face sa fie mai rece.

| pinkystyleツ a răspuns:

Pai uite...thinking daca tot vezi ca nu se schimba eu zic sa vorbesti din nou cu el si sa lamuriti lucrurile. Daca se comporta din ce in ce mai rau inseamna ca nu merita osteneala. Sper ca te-am ajutat bafta! Funda?

| vizitator111 explică:

Multumesc pentru raspunsuri
Am si o veste buna!

s`a schimbat complet nu ilmai recunosc...parca e un vis love struck din care nu mai vreau sa ma trezesc Multumesclove struck!