| Mihaela2023 a întrebat:

Am 92 de kilograme şi vorbesc cu un baiat pe internet care m-a invitat in oraş, i-am spus ca sunt obeză si a spus că nu contează.
I-am trimis poze doar la față nu pot să-i trimit poze cu tot corpul... pentru ca mai bine arat in realitate decât in poze.
E posibil sa fie dezamăgit daca ne intalnim? Ce sa fac? Imi e teama sa nu ma ignore, el este destul de drăgut

9 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Te refuza sau nu, scopul tau principal este sa slăbeşti.
Nu e normal si nici sanatos sa fii obez, ce-a fost in capul tau?

| Marius2001Pop a răspuns:

In primul rand, ai putea incerca sa slabesti, obezitatea este ca o boala si nu este ok.
Dar nu despre asta este intrebarea ta.
Mergi si intalneste-te cu el, indiferent de ce ar putea zice. Vezi cum decurge si incearca sa slabesti, pentru binele tau.

| d2ontknowdontcare a răspuns:

Pai intalneste-te cu el daca asta doresti. Poate ca nu va fi dezamagit si astfel va veti putea cunoaste mai bine. Si chiar daca ar fi dezamagit, atunci asta este. Capul sus si mergi mai departe. Ni se intampla tuturor sa nu fim pe placul oricui. Uneori se mai intampla sa fim si respinsi. Si asta indiferent de felul in care aratam happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

92 de kile și zici "obeză?"laughing atunci "fetițele" la 150 kg cum se numesc? Prințese? Nu te mai exterioriza atât.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu nu i ai trimis poze cu tine asa cum esti, daca in realitate tine la tine kilogramele numai conteaza, dar daca nu te place atunci nu ai ce sa faci decat sa accepti, ca daca il vei forța sa te accepte este un lucru gresit din partea ta. Ce varsta ai?

| raMLesS a răspuns:

Nu vad care-i scopul si rolul comentariului tau inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

La fel și scopul comentariului tău inutil. Vezi să nu îți uiți pietrele când pleci pe viscol, să nu te zboare vântul. laughing

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sensul comentariul meu este clar si corect, nu e normal sa fii obez.
Te-ai simtit?
Se vad de la o posta frustrarile tale, asta e, daca atat te-a dus capul sa bagi in tine pana nu mai poti, suporta consecintele.
Cel mai grav e ca voi chiar incercati sa gasiti scuze si motive pentru a nu slabi, "Accepta-te asa cum esti", "E normal sa fii gras", etc... nu nu e normal.
Iar tu de unde stii ca sunt eu slab? Nu sunt pro nici pentru obezitate si nici pentru anorexie, iar comentariul tau este cu atat mai useless incat nu priveste direct tema abordata ci doar o tentativa de "sa fim interesanti".
Te-am remarcat stai linistit, sper sa dormi fericit in seara asta.

| Stoi94315 a răspuns:

Inai accepta te pe tine și vorbește cu băieți apropiați de dimensiunile tale.