| ingerassecret a întrebat:

Am ajuns in acel punct, in care nu stiu ce sa mai cred...
Ma impacasem de 2 luni cu fostul meu prieten.Toate au fost bune,ne-am inteles bine,ne mergea din in ce mai bine, el se schimbase in bine, era ok totul.Insa acum 3 zile am avut o cearta mai aprinsa care a produs despartirea sad.Ma suparasem eu pe el pentru ca l-am rugat sa mearga cu mine pana la cineva,si nu a vrut,si eu i-am zis sub forma de gluma"ca daca te rugau prietenii tai, te duceai".El s-a suparat, m-am suparat si eu si am inceput sa ne certam.Pe urma mi-a zis ca mai bine ne despartim, e mai bine asa.Ma doare,i-am cerut scuze,dar nimic sad.Nu vrea sa mai ma ierte.
Ciudat ca inainte sa ne despartim,cu o zi inainte, mi-a spus ca ma iubeste, iar a 2 zi s-a enervat si a pus punct la tot.
Cum as putea trece mai usor peste despartire? am fost atatia ani impreuna, el era cea mai importanta persoana pentru mine...
S-au ce as mai putea face in continuare? as vrea sa mai imi dea o sansa sad.
Voi ce credeti? sa il las pe el, s-au sa fac ceva in aceasta privinta?
Astept sfaturi de la voi!

5 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Buna, am trecut prin astfel de experienta. Ce iti pot spune ca ce se destrama odata, nu poate fi legat indentic. Stiu ca e imbucurator sa te impaci cu o ex-iubire, dar trebuia sa te gandesti ca ce v-a despartit atunci, o va face din nou.

De aceea, sfatul meu e sa treci peste, relatia cu forta nu se poate. Daca el a renuntat la tine pentru o banalitate, ar trebui sa te gandesti cam cat insemni pentru el.

Sfaturi: traieste vara, iesi cu alte persoane, distreaza-te la maximum si vei vedea ca va fi din ce in ce mai bine! Bafta! :*

| foxsilver a răspuns:

Daca a refuzat DOAR sa te insoteasca undeva, peste cativa ani va refuza sa-ti care sacosele cu mancare, si parca te vad carand singura in spinare si sacul de varza, si vreo 2 copii dupa tine.
Barbatii care fac astfel de nazuri, si se supara din orice nimic, ar fi recomandat sa stea langa fusta mamei pana se maturizeaza.
Iar tu, chiar nu ai demnitate? Cum poti sa-ti ceri scuze unui tip cu fite-n cap?
Daca ai putin respect de sine, vei lupta sa-l uiti, si sa incepi sa crezi ca meriti ceva mai bun in viata asta, nicidecum sa te umilesti in fata unui isteric.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar, acum trebuie sa intelegi de ce niciodata o relatie rupta nu mai trebuie innodata, indiferent de cel vinovat si de motivele despartirii. Idea cu acordarea a inca a unei sanse este o poveste proasta.

| Alcyon a răspuns:

Probabil sunteti micuti amandoi. Asa e in adolescenta. Ia-o ca pe o experienta de viata and move on.

| Adinaa234 a răspuns:

Buna,nu te ingrijora, daca te iubea atat de mult nu se certa cu tine doar daca i-ai zis in gluma ca @"daca ziceau prietenii lui sa meaga el mergea"asta nu e un motiv, daca a facit asta a fost din alt motiv.Nu e bine sa intrii in depresie, gandeste-te ca ai o viata si merge inainte cu bune su cu rele