| Anonimăă_8652 a întrebat:

Am ajuns sa cer si eu sfaturi aici.Deci, pentru prima data in 14 ani imi place de cineva straight face. Problema e ca nu prea stiu cum sa il "fac sa ma placa" sau ce subiecte sa abordez cand vorbim pe mess. Am vorbit de cateva ori, mai mult in primele 2 zile dupa ce a aflat ca il plac apoi mi s-a parut sec. Sfaturi? Astept raspunsuri, multumesc happy

4 răspunsuri:
| MisteriuosGirl a răspuns:

Dar de ce nu vorbiti fata in fata? asa vei putea citi in ochii lui daca te place! si incearca sa fii naturala. de exemplu, daca sunteti colegi de clasa, vorbiti despre lucrurile care se petrec in clasa, despre prieteni comuni...desprelucruri de genul asta. succes

| Debiiii a răspuns:

Păi sfatul meu este să aştepţi puţin, cel mai probabil băiatul este confuz şi nici el nu ştie ce simte.
Lasă-l să-şi arhiveze sentimenele iar timpul îşi va spune cuvântul. Din moment ce tu spui că acum e cam ''sec'' mă gândesc că poate după ce analizează puţin situaţia nu va mai fi, cel puţin eu aşa cred.
Sfatul meu este să aştepţi şi să ai răbdare. happy
Multă baftă, o seară plăcută şi sărbători fericite! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea poti sa faci pe cineva sa te placa...dar daca ati vorbi mai mult totul o sa vina de la sine.Sunt si eu intr.o situatie asemanatoare in momentul de fata.In legatura cu subiectele de discutie, nu prea stiu ce sa.ti zic pentru ca nu e punctul meu forte, dar te poti interesa de pasiunile lui.

| marynaedw a răspuns:

Aceeasi chestie mi s-a intamplat si mie(14 ani). Faza e ca la inceput i-a placut de mine si vorbeam apoi cand mie mi-a placut de el lui i-a trecut. Am tot vorbit pe mess si apoi(dupa 5 luni) i-am spus ca imi place de el si acum suntem impreuna.happy...deci fa-ti tupeu si spune-i