| viatadecacatt a întrebat:

Am auzit ca atunci cand o faci prima oara ar fi bine fara prezervativ, pentru ca te vei chinui ff mult si aluneca sau ceva de genu.cum e mai bine?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru femeie e mai bine cu prezervativ, fiindca e mult mai putin dureros. pentru barbat e cam la fel cu sau fara prezervativ, doar ca e mult mai scump fara prezervativ (analizele obligatorii pentru ambii parteneri costa cateva milioane bune).

| mgtow a răspuns:

Prima data cu prezervativ e mai bine pentru ca asa ejaculeaza partenerul si nu ramai insarcinata.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Obligatoriu cu prezervativ! Daca "printul" te lasa gravida si iti mai si livreaza vreo "bucurie", si mai si dispare, cu indiferent ce pretexte, ce te faci?! Suporti consecintele: tratamente, avort sau sarcina si nastere, traume psihice si fizice, regrete eterne, etc?!

| MititiCa a răspuns:

Nu e adevarattongue. Ca sa "alunece" trebuie sa fii foarte exitata, sau sa folosesti lubrifiant. dar nu renunta la prezervativ, este pentru binele tau si cum o faci prima data, asa te invetitongue.
pup:*. funda?batting eyelashes

| andreea_9470 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine fara prezervativ

| Ana a răspuns:

Nu ai auzit bine, nu conteaza ca e prima oara, tot trebuie sa te protejezi

| luciana200972 a răspuns:

Cel mai bine este cu prezervativ, pentru ca evitati toate riscurile, folositi un lubrifiant pe baza de apa si puneti mai mult accent pe preludiu.

| kitty_2952 a răspuns:

Ehh asa zice majoritatea dar mai sigur e sa o faci protejat ca nu poti sa stii ce emoti va avea parteneru in timpul si da drumu in tine, mai bine sa fi precauta sa nu ti se intample nimica si sa fie totul ok, acum depinde si de tine cum vrei

| Sophie_6140 a răspuns:

Prezervativul e absolut necesar. Te scuteste de multe probleme happy

| biutzacool12 a răspuns:

Prezervativ