| Melinaaaa a întrebat:

Am auzit unele fete ca prima oara cand te dezvirginezi se face fara prezervativ voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o mare prostie tinand cont ca e mult mai dureros fara prezervativ si ca la dezvirginare riscl de sarcina sau de boli cu transmitere sexuala este maxim.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Ai fost informată foarte prost. Există riscul să rămâi însărcinată din prima. Pentru facilitarea actului sexual, există lubrifiantul pe bază de apă. Folosiţi prezervativ şi aveţi grijă la igienă.
Dacă nu eşti pregătită d.p.d.v. psihic şi fizic să faci acest pas, nu-l face!

Baftă!

| MMihai a răspuns:

Citește / citiți despre toate modalitățile de a evita o sarcină. Utilizați și voi asociate : protecția biologică, burețel acid, etc nu doar prezervativ că astea se mai și rup. O femeie apelează la : avort la cerere, dacă nu vrea să păstreze sarcina respectivă. Ideal este să eviți sarcina. Există și riscul, că la avort să îți zgârie, taie, sau chiar să îți perforeze uterul, din greșeală, în timpul acelor manevre medicale. Din fericire, nu prea se întâmplă, la fiecare avort. Avortul este o operație cu risc mare, că nu vede ce face. Deci amână treaba cu dezvirginarea, până afli mai multe, despre cum se evită o sarcină.

| Narcis2007 a răspuns:

Nui adevarat...

| didiDia a răspuns:

1. Esti dezvirginata o singura data in viata, nu de mai multe ori.(din felul cum ai scris s-ar crede ca de mai multe)
2. Daca nu esti casatorita si doresti copii sau BTS, fa, draga fara prezervativ. De ce va mananca-n dos asa tare sa va incepeti viata sexuala cand voi nici macar nu stiti pe ce lume traiti? Cati 10-12-14 ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frumos love struck, sarcina placuta. happy
Tu o sa fi mai mult ca speriata in momentul acela, excitatia nu va fi prea mare si singura solutie ar fi sa arunce o galeata de apa pe tine ca sa fi " uda ". Si cu cat o sa se chinuie la obtinerea unui act sexual cu atat tu iti vei pierde rabdarea fiind si mai emotionata si mai bla bla bla, pregatita pentru un act sexual ba.
Si de asta minunea aia de prezervativ e utila, nu ramai insarcinata si este un bun lubrifiant in situatii de genu.