| dragutza_1869 a întrebat:

Am auzit ca daca faci la 1 sarcina avort va fi grav mai apoi. ce parere aveti daca se mai face si la a 2 sarcina avort? va fi posibila dupa asta sa ai un bebelus?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Robert, din ce amintiri vorbeşti tu omule?
Eu unul am văzut ţigănci care au făcut două sau chiar trei avorturi între 17 şi 21 de ani iar la 24 au născut copil perfect sănătos.
Ceea ce întrebi tu depinde foarte mult de fiziologie! Nu toţi oamenii sunt la fel şi deci nu toate femeile sunt la fel!
Unele rămân sterile după un avort, altele nici după 3.
Eu personal susţin avortul în cazuri medicale (când copilul ar putea ieşi handicapat) şi în cazul în care sarcina este un accident şi nu ţi-ai putea permite să-l creşti.
Pe de altă parte, la fel de frenetic susţin protecţia pentru a evita această situaţie.
Numai bine.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu avorturile! Daca nu esti in stare sa te protejezi, sa iei anticonceptionale si nici de pilula d a 2-a zi atunci inseamna ca esti foarte prost si ca nu trebuie sa faci sex. La a 2-a sarcina mai poti face avort si nu, nu nasti, dar te uzezi si pe viitor va fi posibil sa nu mai poti face copii.

| pwp a răspuns:

Poate iesi un copil cu malformatii dupa atatea avoturi!
unii nici nu mai pot face!

bye-bye

| janynn a răspuns:

Sa inteleg, ca pana la urma esti insarcinata?! sau vrei doar sa te documentezi?

| dragutza_1869 explică:

Robert, mi-e frica de raspunsul tau

| DenisaBiluta a răspuns:

E grav in cel mai rau caz nu o sa mai poti face copiisad

| nicogeo17 a răspuns:

Deci daca merge si dupa prima a doua a treia continua ceva tot va iesi

| robert_7564 a răspuns:

Dupa un studiu amanuntit al meu, am aflat ca daca faci 1 avort s-ar putea sa nu mai poti avea copii. S-ar putea. dar s-ar putea sa iasa handicapat. daca il ai pe al 2-lea tine-l, ca dupa aia o sa vrei copii si nu o sa-ti mai dea Dumnezeu. nu e de gluma cu asta.