| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de la prieteni ca daca iti faci laba cand esti mic vei avea pe viitor ceva probleme la penis?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti problema. gasesti la link-ul pe care ti-l voi da viziunea religioasa asupra masturbarii -> http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml

eu sunt de parere ca masturbarea nu are efecte adeverse. important e sa mentii totusi un echilibru (masturbarea de 2-3 ori pe zi este cam exagerata.) daca te masturbezi de timpuriu, sau de cateva ori pe saptamana n-o sa-ti creasca par in palma, n-o sa ai probleme cu vederea, n-o sa-ti afecteze dezvoltarea penisului (probabil te-ai alege cu o usoara curbare a organului, in functie de mana pe care o folosesti, daca exagerezi cu masturbarea), n-o sa-ti afecteze dezvoltarea testiculelor, nu cauzeaza incetarea cresterii penisului, nu cauzeaza acnee, nu cauzeaza cancer, nu devii steril. cele expuse mai sus sunt argumente (false!) contra masturbarii de care am auzit si eu.
oricum, presupun ca stii ca se recomanda o igiena riguroasa in zona: te speli pe maini inainte de masturbare si, obligatoriu, te speli pe maini dupa masturbare (este important sa decalotezi penisul dupa masturbare pentru a fi sigur ca prin spalare elimini urmele reziduale ale spermei). cam atat. :)

| Klandestin a răspuns (pentru Crisu_7532):

Am auzit ca de la multa laba te temrini mai repede, ii adevarat?

| Cotet_Vasile_1972 a răspuns (pentru Crisu_7532):

Se poate face de 10 ori pe zi.

22 răspunsuri:
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pff labalaughingce urat suna infine deci atat pentru baieti cat si pentru fete exista tot felul de mituri.nu cred ca toate sunt adevarate nu sunt baiat nu stiu exact daca poti sa ai probleme dar stiu din auzite ca pe la 12-13ani baieti incep sa incerce sa se satisfaca asa din curiozitate si na, dar nu cred ca poti pati ceva grav daca vrei un sfat mai rarutz ca-i mai draguthappypa-pa

| Adyr0 a răspuns:

Masturbatul excesiv si masturbatul in general uzeaza muschiul pubococcygeus care actioneaza ca o "pompa" atunci cand ejaculezi sau cand urinezi. Mai poti sa afectezi nervii care se afla in zona aceea, dezechilibru hormonal si inca o serie de alte efecte probleme care nu-mi vin acum in cap. Mai pe scurt, masturbarea iti face mai mult rau decat bine, asa ca daca te-ai apucat ar fi bine sa te lasi sau daca nu te-ai apucat nici sa nu te apuci.

Si mai este chestia legata de credinta, e cam pacat sa te masturbezi, sa mai ai rabdare pana gasesti o fata mai calumea sa o iei de nevasta, iar pe urma, de comun acord, puteti sa faceti tot tacamul de sex. O sa ai de asteptat dar o sa merite asteptarea.

| mika a răspuns:

Eu nu sunt in masura sa iti raspundlaughing

| God_1675 a răspuns:

Dimineata o sa se scoale inaintea ta si o sa iti bata in barba... o sa fie ca un ceas desteptator, iar cu timpul o sa o folosesti pe post de protzap.

| daddyyankee a răspuns (pentru God_1675):

Sa sti ca ai dreptate dimineata se scoala a-naintea mea... Zilnik nu e zi care sa nu se scoale...

| Soryn14 a răspuns:

Tie frica ca nu vei mai gasi baieti gata de actiune?

| andreiutzu18 a răspuns:

Mai intai civilizeaza-te si tu un pic ca nu esti pe tarlaua ta.winking

| andreiutzu18 a răspuns:

Da.Ramai incult si cu un vocabular frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati inteles gresit laughing eu nu imi fac "laba" am auzit de la prieteni eu am iubita care am poza cu ea la cont happybig grin era curozitatea omului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti faci laba tu esti armasar plinii de gagici auzi ce prost. lol ma orce om se masturbeaza si aia insurati si aia singuri. eu de ex ma masturbez inainte de relatii sexuale pentru un avantajhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai si eu am facut laba cand eram mic dar ce sa ma fac oare ce mi se intampla

| ali17 a răspuns:

Mah daca eu stiu pe unu care zice ca a facut 1 laba si nu va mai face pana cand va mai aparea contact ssexual.Are ceva daca a facut doar o data laba?

| TheMarius a răspuns:

Du-te si invata... lasa "laba"-n pace!

| dorianBrawl a răspuns:

Nu cred ca este ceva foarte rau. Din punctul meu de vedere nu e bine sa faci foarte mult cand esti copil...Si nu stai linistit nu vei avea problema cu penisul.Dar... Daca vei face mult timp vei deveni obsedat si intro clipa vei vrea neaparat sa te masturbezi! Dar e bine pentru ca daca nu te masturbezi (nu foarte mult) vei ajunge ca in somn corpul sa se masturbeze singur! Deci nu iti recomand asa foarte mult exemplu, 2 sau 3 ori pe zi e foarte mult. 2 sau 3 ori la 2 saptamani e bine. Chiar si doctorul iti recomanda sa faci dar nu foarte mult. Baftawinking

| Lacureanu_Aceoface_1997 a răspuns:

Ba laba e un lucru aiurea eu pot sa ma mandresc ca n-am facut-o niciodata fa dai pe wikipedia si vezi

| fatality18 a răspuns (pentru Lacureanu_Aceoface_1997):

Iti garantez eu 100% daca veniti unu la mine si imi spuneti k nu v-ati facut-o niciodata va scuip in ochi

| Ionut39 a răspuns:

Este total greșit?‍♂️

| Daniel_Dumitrelea_1994 a răspuns:

Prin provocarea masturbari iese spermatozoidul

| Dima_Alin_2000 a răspuns:

DA!

| xXtrinciamodXx a răspuns:

..