| Miihaa a întrebat:

Am auzit din intamplare de la o colega ca ea se sterge in zona vaginala dupa ce face dragoste. Eu nu am facut niciodata acest lucru. Care sunt motivele pentru care ai face acest lucru?

6 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Pentru sanatatea intima.
E indicat sa te speli dupa actul sexual inlaturand astfel microbii ce s-ar putea acumula si duce la o infectie de toata frumusetea!

| Violleta2022 a răspuns:

De lene...
Normal si igienic este sa te speli cu apa calda si sapun in zona intima, nu sa te stergi, sa-ti intinzi secretiile peste tot!

| mihai69 a răspuns:

Să șteargă urmele și amprentele!
happy
Poate ea se umezește mai abundent și simte nevoia să înlăture din lichidul în exces.

Răspuns utilizator avertizat
| thinkro a răspuns:

Poate este prea udă (dacă ştii la ce mă refer).

| BbRuNeTtu a răspuns:

Și de ce ți se pare așa ciudat? Orice femeie care ține la igienă se spală și înainte de sex și după sex, nu doar se șterge, deoarece corpul tău transpiră iar vaginul tău la fel. În timpul sexului elimini anumite secreții care, în combinație cu transpirația din zona intimă a partenerului, formează un anume miros care se și simte dacă o faceți într-o încăpere închisă și care, dacă după te-ai fu**t ți-e lene să te ștergi pe rândunică și să te speli s-ar putea să miroși happy