| Frumystefy a întrebat:

Ce e aia masturbare? Cred ca e o intamplare prosteasca, dar nu am mai auzit de acest lucru...

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece la varsta ta de 12 ani inca nu au inceput hormonii sa-ti "bantuie" prin corp si sa-ti provoace stresul sexual este cat se poate de logica atat intrebarea dar mai ales constatarea ta. Sa cresti mare si asa cum ti-e numele.

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea este autosatisfacerea sexuala a fiecarui individ.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Masturbarea este un mod de a-ti cunoaste corpul, limitele, latura sexuala.Desi, cat ani ai? Este o intrebare cam ciudatica :_ Femeile se masturbeaza, bagandu-si degetul in vagin, sau alte obiecte. Bafta! (Doar asa, ca un sfat, nu mai pune astfel de intrebari, cauta pe net, te faci de ras )

| lex79 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

De ras se fac cei ca tine care pretind ca stiu un raspuns si vb pe langa.
cum zicea emilian65, masturbarea e autosatisfacere sexuala cu tot ce implica aceasta, nu doar vaginul(in cazul fetelor).
iar intrebarea nu e deloc ciudata, tu nu ti ai pus intrebarea asta cand ai auzit acest cuvant?

ps: si eu sunt pro folosirii dex-ului cand nu stiti un cuvant! ce tot atata asteptati sa va dea altii mura n gura?!
def. dex : autoexcitare a organelor sexuale pentru obținerea orgasmului.

| TheImpaler a răspuns:

E cam cum e grisul cu lapte si florile de colt.

| madalinfindrihan a răspuns:

Te freci happy()))))

| TheCuriousMonkey a răspuns:

E momentul ăla când ai tăi sunt plecați de acasă și tu începi să te joci cu puța. happy

| cameleonu05 a răspuns:

Atunci cand mana ta dreapta sau stanga dupa caz are o viteza nefireasca in zona intima.