| Zoya333 a întrebat:

Tratament cu ovule pentru candidoza. v-a trecut imediat dupa terminarea ovulelor acea secretie? (din vagin daca v-a trecut) sau trebuie sa astepti cateva zile?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie ca la terminarea tratamentului sa te intorci la ginecolog pentru o noua consultatie. Infectiile tratate la timp (tratament inceput in primele 48 ed ore de la primul simptom) se pot vindeca dupa cateva administrari (in cursul primei cure), dar infectiile neglijate pot necesita luni intregi de tratament. daca scurgerile nu s-au normalizat in cursul primei cure, nu ai de ec sa astepti, ci trebuie sa mergi imediat la ginecolog pentru a primi o noua cura (cu alt antimicotic)

| Zoya333 explică (pentru Brigaela):

Scurgeri numai am...doar ca inauntru am secretie alba (zici ca este candida amestecata cu medicament) astept rezultatele de la analize sa vad ce spune doamna doct. multumesc

| Zoya333 explică (pentru Brigaela):

Dar imediat dupa terminarea ovulelor nu trebuie sa mai ai nici un pic de secretie alba inauntru?

| Brigaela a răspuns (pentru Zoya333):

Cam pe la mijlocul tratamentului, daca apare vindecarea, secretia trebuie sa arate exact ca inainte de infectie.

| Zoya333 explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos pentru lamurire...insemna ca eu nu m-am vindecat sad off