| DarkStyle a întrebat:

Am avut contact sexual cu o fata. M-am terminat in prezervativ, l-am dat jos si am pus altul ( si am vrut sa continui cu urmatorul numar). Pe cand sa introduc penisul in vagin, a iesit din erectie, cu prezervativul pe el. Nu am pus mana pe penis, nici pe prezervativ, l-am lasat sa revina in starea de erectie. Dupa ce a revenit starea de erectie am continuat cu al doilea numar. Prezervativul nu s-a rulat chiar pana la baza penisului, ramanand cam 2 cm neprotejati. Este posibil sa fi curs ceva, se poate sa ramana insarcinata?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca prezervativul folosit a avut marimea potrivita pe grosimea penisului tau, inseamna ca a stat strans lipit de preputiu, astfel ca este cu totul IMPOSIBIL ca sperma sa poata sa se ''scurga'' printre prezervativ si penis si sa iasa pe langa ''inelul'' existent in apropierea bazei penisului. Cel mai scurt prezervativ fabricat are lumgimea de 18 cm. inseamna ca atunci cand este complet derulat exista posibilitatea sa NU acopere pana la baza doar un penis mai lung de cei 18 cm ai prezervativului. Astfel ca devine aproape imposibila situatia ca sperma sa poata sa se scurga dinntrun prezervativ corect montat, pe la inelul aflat la baza sa. De asemenea trebuie sa cunosti/stii si faptul ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI in situatia in care in momentul respectiv ea este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si in mod sigur a ajuns sperma in vagin. Probabilitate de a se putea forma o sarcina in cazul prezentat se poate exclude in totalitate. Multa samatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil nici sa curga sperma si nici sa fi ramas gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse aproape nule sa se fi scurs ceva si sa ramana insarcinata.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, nu este posibil.

| Bernardus a răspuns:

N-are cum sa fi ramas insarcinata, sperma lui Chuck Norris poate iesea pe acolo si o lasa gravida, dar in situatia de fata, e mai probabil sa ramana insarcinata prin duhul sfant decat prin sperma ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Varutza a răspuns:

Dragul meu faptul ca 2cm a ramas acolo aceasta nu inseamna ca ramane insarcinata sunt cam10% dar fii sigur ca nu e insarcinata iti garantez (funda te rog)