| gege12321v a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu! Pt că a fost prima data ma direct extrem de tare, și a intrat la fel de greu! Problema este că acum un an am luat tratament pentru candidoza și eu, și el, și acum, după contact avem iar mâncărimi in zonele intime! La mine sunt puțin mai rele decât la el! Credeți că ar putea fi candidoza, sa nu fitrecut de tot? Am programare săptămână viitoare la medic dar vreau și o altă opinie

2 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Mai mult ca sigur. După o infecție cu candidoză se recomandă utilizarea prezervativului, deoarece există riscul recidivei. Să-ți duci și masculul la medic

| MPersephone a răspuns:

Cu infectii de astea nu e de glumit.Ori va protejati cel putin pe o perioada, ori faceti o pauza de la intimitate pana esti sigura ca totul a trecut.