| anonim_4396 a întrebat:

Recent am fost la ginecologie si mi s a descoperit ca am hpv. Am fost cu un tip de ceva timp am luat boala asta de la el dar e un lucru la care m am gândit mult. In toamna după primul contact sexual neprotejat cu el a început sa ma usture tare am avut mâncărimi vaginale insuportabile m-am dus la control si mi s-a zis ca am avut e.coli si candidoza am făcut tratament odată cu el dar se pare ca nu a făcut tratament cum trebuie. dupa relații sexuale iar același simptome (usturimi mâncărimi secreției urat mirositoare) la iarna m-am dus la control am făcut test papanicolau mi au ieșit același diagnostice dar nicidecum HPV. Iar după un timp am avut iar relații sexuale tot cu același tip n-am fost cu altul deloc. In Aprilie după contact sexual ca in Martie n-am făcut deloc contact sexual au început sa apăra condiloame genitale am făcut test papanicolau am luat hpv si de atunci mi am zis ca m a înșelat dar nu știu daca e adevărat. Doctora zise ca din cauza imunității scăzute de la el probabil de aceea am luat hpv dar la primul contact sexual am luat ecoli deci ceea ce înseamnă ca a avut si imunitate scăzută... Ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuia sa o mai faci cu el daca ai vazut ca problema se repeta.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru darrio2007):

Pai daca a facut deja si a luat bolile ce mai conteaza?

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Conteaza.Ca nu umbla atata prin spitale.

| PeFuga a răspuns (pentru darrio2007):

Sau trebuia sa se protejeze... happy

| darrio2007 a răspuns (pentru PeFuga):

Corect.