| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani, cu bune si cu rele. Locuiam impreuna, dar acum ne-am despartit pe motiv ca el vrea sa fie singur. mi-a zis ca inca mai tine la mine dar nu mai vrea nici o relatie. Ce sa inteleg de aici? Si, inca ceva.as putea sa il recapat cumva?happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,poate ca simte nevoia de putina libertate, sau a intervenit monotonia si s-a cam plictisit de tine.Din moment ce ati fost 3 ani impreuna,ma gandesc ca inca mai tine la tine,dar baietiilor pana sa se aseze la casa lor,vor sa mai aiba aventuri,sa experimenteze lucruri noi, sa se distreze si acum depinde si de varsta lui, totusi sa nu excludem posibilitatea ca el sa fi pus ochii pe cineva si de aceea vrea ceva nou si doreste sa va despartiti.Eu zic s aii acorzi timp,sa nu il cauti,sa nu il stresezi,lasa-l pe el sa isi dea seama ce simte si ce vrea,lasa-l sa isi puna sentimentele in ordine,in cazul in care te iubeste cu adevarat nu va putea sta prea mult fara tine,mai ales ca a intervenit si obisnuinta./Acum poate ca e confuz si vrea sa fie un timp singur,dar tu fi fata desteapta si lasa-l in pace,sa faca cum considera ca e mai bine,dar totusi sa nu il accepti inapoi in cazul in care il vezi ca umbla cu altele si apoi tot la tine se intoarce ca astfel va face asa mereu ca va vedea ca tu tot te impaci cu el indiferent de ce face.
Totusi,trebuie sa ii respecti decizia si sa nu il disperi ca mai mult il indepartezi de tine,acum tu vezi-ti de treaba,cauta-ti diferite ocupatii,iesi si distreaza-te,profita si tu de singuratate si nu sta sa jelesti dupa el,si daca nu se mai intoarce la tine,asta e,viata merge mai departe, nu trebuie sa te inchizi in tine si sa suferi, trebuie sa accepti lucrurile asa cum sunt si mai bine sa lasi sa vina totul de la sine.Niciodata sa nu ai impresia ca daca ai fost cu unu nu vei mai putea iubi sau ceva de genu ca nimeni nu va mai fi ca el si din astea,pentru ca fiecare e unic in felul lui si daca el nu te vrea,nu il poti obliga,fi demna si treci peste, poti gasi pe cineva chiar mai bun, nu se opreste viata la o singura persoana.

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Parerea mae este sa il lasi putin sa vezi in ce ape "se scalda". Este posibil sa fi spus asta pentru ca nu te mai iubeste, s-a plictisit de tine sau pur si simplu are o alta fata "in vizor", sau poate este asa cum spune el, ca vrea sa fie singur. Dar daca dupa 2-3 saptamana. il vezi cu alta? inseamna ca te-a mintit, nu? In cazul asta nu cred ca mai merita efortul sa il mai recastigi, ca iar se va plictisi sau va fi atras de alta fata.Deci asteapta cateva saptamani si vezi ce se intampla cu el in acest timp.Succes!

| InvisibleGirl a răspuns:

Buna!
Cineva sau ceva a influentat comportamentul sau.Ori a cunoscut o fata, ori are nevoie de putin libertate.Nu stiu cum stau lucrurile in relatia voastra, cel mai bine e sa porti o discutie serioasa cu el in care ceri sa iti spuna adevarul. Daca ezita sa iti spuna in continuare, pleaca si nu te mai uita inapoi happy

| byancutza a răspuns:

Sincer cu parere de rau dar cred ca a intervenit monotonia din punctul lui de vedere s-a cam saturat in aceasta privinta crede-ma k chiar nu ai ce sa faci, lasa-l o perioada sa vezi ce face poate deoarece poate fi si alt motiv.dar in timpul asta inceraca sa gasesti alte activitati sa faci pentru ati ocupa timpu si sa nu te mai gandesti lasa-l sa-ti simta lipsa iar daca intr-adevar te iubeste se va intoarce el la tine, poate lau schimbat si amici ca in ziua de azi anturajul poate schimba un om cum nu te astepti