| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relație de 5 ani cu un băiat și mama s-a dus peste părinții lui a facut scandal și
i-a înjurat că vrea să ne despartă.
Prietenul meu s-a supărat și nu mai vorbește cu mine.
Mama a plecat definitiv în Italia spunând că trăiește cu un italian. În schimb eu am rămas singură.
Ce sa fac? Cum să mă împac cu prietenul meu? Menționez ca am 26 de ani și mama nu are niciun drept să intervină.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Cum am spus mereu la astfel de probleme, NICIODATA nu ar putea sa desparta cineva doua persoane, decat persoanele in cauza, daca acestea nu se inteleg, nu comunica, nu au incredere si nu se iubesc.

Motiv pentru care, putea sa vina si presedintele nu stiu carei tari la parintii lui si sa ii faca in toate felurile, asta nu ar trebui sa conteze pentru voi, nu?

Daca prietenul tau s-a suparat pe tine dintr-un asemenea lucru... imi pare rau ca zic, dar ori este inconstient, ori nu il duce capul, ori nu te iubeste cu adevarat thinking

Adica, cum naiba sa se supere si sa nu mai vorbeasca cu tine, din cauza parintilor? Este complet absurd.

SmodaliSingureletati de impacare, ar fi:
- sa vorbesti cu el, sincer, sa ii explici acest lucru, si sa il faci sa inteleaga, ca nu este LOGIC ce a facut el si ca probabil nu te iubeste cu adevarat;
- sa stai pe capul lui pana va impacati si continuati la fel;
- sa il lasi si sa treci peste, poate vine el la tine;
- sa il lasi si sa treci peste (si atat).

Desi, ai putea si sa ii zici odata clar, prima parte (prima varianta), pentru linistea ta, iar dupa gata. Daca vrea, te cauta el.

Deci ce o sa alegi? thinking

Acum, referitor la a doua parte, imi pare rau pentru situatia ta si ca ai dat de astfel de persoane. Nu trebuie sa te consideri singura, fruntea sus happy ai in fata o intreaga viata la dispozitie, sa faci tot ce vrei tu. Nu ai nevoie de un barbat pentru asta, o sa vina si acea persoana care sa te faca sa te simti minunat, sa te iubeasca exact asa cum vrei si sa va sustineti reciproc big grin, iti garantez.

Pana atunci, bucura-te de ce ai, fii vesela si fericita, fii puternica.

Indiferent de ce o sa faci, eu iti urez numai bine si multe zile cu soare ^_^

| ancaval a răspuns:

Ar trebui să îl cauți și să vorbești cu el. Oricum el va decide dacă mai continuați relația.

| MValentin a răspuns:

Atunci din tot sufletul iti spun... du te la părinții lui si fa i sa înțeleagă ca nu tu nu ai de aface cu maica ta. Mami tau este nesimtit si tu trebuie acum sa ti tare de relatie... ca se pare ca si parintele te vinde mai nou