| MeGustaaaaa a întrebat:

Mama mea vrea sa se desparta de tatal meu si nu stiu cu cine sa raman. Avand in vedere ca mama a plecat in italia 3 luni, si acolo a avut un "amant" pentru ca cu 3 ani in urma tatal meu s-a imbatat la ziua unui coleg si a injurat-o pe mama, de atunci ea nu in mai iubeste.Deci, l-a inselat drept razbunare. Tata e comunist, si urla si nu il suport, oricume tata, dar uneori exagereaza.Nu stiti cum e o zi din viata mea! Ma pune sa o urmaresc pe mama ca sa nu divorteze...Sa ii caut prin geanta si altele.Deci, fie lumea cat de rea, cu mami eu chiar as vrea. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| carmen13 a răspuns:

Cred ca mai bine ai ramane cu mama ta...in fond si la urma urmei e mama.te va iubi si proteja intotdeauna. daca a ales sa fie cu altcineva in afara de tatal tau nu e ceva de condamnat avand in vedere faptul ca nu se mai intelegeau.parerea mea.tu faci ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine :*

10 răspunsuri:
| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Eu zic sa mergi cu mama ta( asta e parerea mea). Tu stii cel mai bine. Urmeaza- ti sufletul. Succes:*:*:*

| Floris83 a răspuns:

da, mama e tot mama, are afecțiune mai mare pentru copii, la bărbați mai rari găsești, chiar și ca tați, oricum ai grijă să nu rănești nici pe unul nici pe altul, păstrează-ți o poziție neutră și compasională!

| Antonia1234 a răspuns:

Ai putea ramane cu mama ta. Daca tot zici ca tatal tau tipa si exagereaza...Si daca e pe calatorii ai putea sa te duci cu ea...In paris, pentru a vedea turnul effel, sau diferite tari pentru a te distra.

| adormuzika a răspuns:

Eu as spune sa rami cu Mama ta happy,asa as face si eu,deoarece o mama isi iubeste copilu indiferent de situatie,nu l-ar lasa pentru nimic in lume,si tu trebuei sa fi langa ea! dac atatl tau nu se gandeste la tine,daca s-ar candi la tine nu te-ar pune sa faci toate lucrurile alea, ar sti ca te afecteazahappyAlege-o pe mama:*, asta e alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu copil esti pus in situatia sa alegi intre un comunist si o curva? e foarte grea alegerea.mai bine stai cu bunicii, ca aia poate sunt oameni.comunistii si curvele sunt si ei oameni dar nu sunt buni parinti.

| MeGustaaaaa explică (pentru anonim_4396):

1.Nu iti permiti sa-mi faci mama "curva". 2.Cu bunicii? Serios? 3.Nu ma fa sa iti jignesc si eu familia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma copile? o femeie care se desparte de sot si are un amant e, nu curva.e mama curvelor.fiindca de aia vrea sa divorteze. familia mea e in regula.nu ai de ce sa te iei de ea.si pentru situatia creata eu nu am dat vina pe tine.de vina-ti sunt parintii.

| MeGustaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Se pare ca familia ta e-n regula, dar din pacate educatia nu ti-au putut-o oferi.Deci, iti sugerez, nu mai critica si treci si tu pe la scoala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi foarte bine daca ai ramane cu mama ta, deoarece esti fata si o fata se simte mai bine in preajma mamei sale dar daca se poate este bine si sa ai si un tata iubitor. Daca spui ca tatal tau are acest anturaj al bauturii, cred ca ar fi mai bine sa ramai cu mama. sper ca ti-am fost de ajutor.

| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Offf! poveste trista sad ce nasol asa e si parintii mei despartiti
EU te-as sfatui ca o prietena si ca o persoana draga
stai cu mama ta pentru ca daca ai o problema doar mama ta poate sa te lamareasca TATAL tau nu prea cred ca stie despre fete, si problemele
SPUI PARINTILOR TAI CA TREBUIE SA ACCEPTE 1 SINGURA REGULA
in weekend sa te duci la tata-l tau
DOAR DACA VREI SA FII CU AMANDOI
SPER SA AI SUCCES happyhappyhappy
FUNDA?