| ● Ďعw a întrebat:

Am avut primul contact sexual pe 31 martie am facut-o neprotejat si nu ma dezvirginat.ciclu imi vine neregulat.in feb mi-a venit p 2 in martie p 4.si luna asta pe 12. e posibil sa fiu insarcinatastraight face? a si am avut al2lea contact sexual pe 5 apr...si at ma dezvirginat...am facut-o si protejat si neprotejat. da nu cared ca ma influentsat cu ceva la chestia cu ciclu.care e parerea voastra?:s

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, desi avand menstruatia atat de neregulata, nu e imposibil. Daca cumva n-ai fost deja la ginecolog, e cazul sa te duci cat mai repede si sa discuti si aceasta problema. Nu amana, du-te neaparat la medic saptamana asta.

| catthshshshs a răspuns:

1. Protejeaza-te de fiecare data. E important aspectul asta ca sa te feresti de o sarcina si sa nu iei boli sau sa faci infectii.
2. Aceasta dereglare (ba 1 saptamana inainte sau una dupa data obisnuita) se datoreaza hormonilor care functioneaza altfel dupa inceperea vietii sexuale.
3. Nu cred ca esti insarcinata, atata timp cat ti-a venit pe 12 aprilie.
Dar pe viitor, mare grija.

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine du-te fuguta si fa un test de sacina, nu toate femeile au simtome.

| lia a răspuns:

Nu pot sa-ti spun cu exactitate ceea ce se petrece la tine in burtica. Mai bine mergi la un medic ginecolog. Nu stiu cati ani ai, dar din cate am observat eu, nu esti suficient de informata pentru a avea viata sexuala.
Chiar daca nu esti acum insarcinata, eu iti recomand sa nu te lasi "prostita" de dorintele lui si sa folositi prezervativul. Daca te consideri suficient de matura ca sa ai viata sexuala, gandeste-te daca esti si pregatita sa ai un copil. Fa ceva in aceasta privinta, pana nu este prea tarziu.

| Eu4EverX a răspuns:

Cum dracu daca ai avut primul contact sexual sa nu te dezvirginezi? Deci mai fetelor nu va inteleg voi nici nu stiti ce e aia viata sexuala dar voi faceti sex asa ca e la moda...

In momentul in care ai primul contact sexual nu mai esti virgina! Nu conteaza ca se rupe himenul ca nu se rupe, ca a curs sau nu sange.Nu e obligatoriu sa se rupa himenul la primul contact sexual, e posibil ca si la tine sa se rupa la al doilea sau dupa "n" contacte sexuale.Si de aseameanea nu e obligatoriu ca la toate fetele sa curga sange.

In legatura cu intreberea ta normal ca poti ramane insarcinata, data viitoare protejeaza-te!

Imi cer scuze ca am fost prea dura dar nu va pot intelege.

| Andreea_7493 a răspuns:

De ce nu folosesti prezervativ? Sanse sunt, bineinteles mult mai mici decat daca ar fi ejaculat in tine.asta nu ai precizat.

| karellen a răspuns:

E o regula simpla si eficienta: cat timp nu iei contraceptive, prezervativul e sfantwinking. de acum incolo incearca s-o urmezi mereu

| roxpau a răspuns:

Dragelor nu mai faceti sex neprotejat, prezervativul va fereste de boli si de sarcini nedorite nu va mai jucati, cel mai bine este sa dai fuguta la farmacie sa cumperi un test si sa il faci ca sa fi sigura

| ● Ďعw explică:

Nu a ejaculat in mine s-a dus la baie da cica daca era excitat la max. e posibil ca lichidu preejaculator contine spermatozoizi nu la toti...

| ● Ďعw explică:

Stiu ca suna ciudathstraight face nu stiu cum naiba.pai am facut-o asa.si nu s-a rupt himenul.:p.si la al2lea contact sexual s-a rupt si a curs si sange...mda.ciudathstraight face

| dorina_6407 a răspuns:

Cum a vost prima data