| alexandruthegreathuman a întrebat:

Am avut relatie cu iubita mea timp de două luni după care ea a vrut să facem o pauză iar după două luni de pauză ea e cu un alt băiat. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CristinaBabu11321 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. A alea sa fie cu altcineva si trebuie sa accepti asta.
Ca sa nu fie fara rost toata treaba asta, incearca sa iti dai seama ce nu a mers in relatie, de ce crezi ca a vrut pauza? Din toate lucrurile de genul putem sa invatam lucruri care sa ne faca mai buni.

Incearca si tu sa inveti ceva si mergi mai departe

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tot ce poti face este sa iti vezi de viata. A fost alegerea ei sa nu se mai intoarca la tine si ar trebui sa respecti acest lucru.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, sa mergi mai departe!
In dragoste sincera si adevarata nu iei pauze niciodata.
Simplu fapt ca ti-a cerut pauza a fost fiindca deja ii placea de acest baiat si nu stia cum sa-ti dea papucii.
Confirmarea a venit ulterior, cand dupa pauza s-a etalat cu noul iubit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Următoarea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea a gasit un alt iubit, inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.

| cristimihailov a răspuns:

Si nu mai este alta?

| Floridori a răspuns:

Sa inveti ca "pauzele" in relatii nu exista si ca sunt doar o scuza penibila pentru ca cel care cere pauza sa faca ce vrea, sa incerce o alta relatie si daca nu ii iese pasenta, sa se poata intoarce la cel caruia i-a cerut timp.

Treci peste! Vei intalni alte fete interesante, iti vei face alte relatii si din fiecare vei invata ceva.

Numai bine!

| RainbowD a răspuns:

Salut. Pai, nu poti face nimic. Treci peste si mergi mai departe. Cand cineva zice ca are nevoie de o pauza, indiferent ca e baiat sau fata...treaba e cam aceeasi cu "vreau sa ne despartim".
Inveti din aceasta experienta ce ai de invatat si mergi mai departe. Stiu, poate iti este greu, dar nu ai ce face. Sa stii ca nu toate persoanele care apar in viata noastra raman langa noi. Unele vin ca sa ne ofere niste lectii, apoi pleaca, iar altele raman pentru totdeauna.
Bafta, si fi puternic!

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Găsește-ți și tu un băiat.