| anonim199739104791 a întrebat:

Am avut un act intim neprotejat si dupa doua zile mi-a venit menstruatia(dar mai repede cu cateva zile decat de obicei). Este un semn ca nu am ramas insarcinata?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu faci programare la ginecolog, marti reincep oamenii munca poti face programare marti si vezi cand are loc medicul sa te ia.

| relian a răspuns:

Da sigur este un semn de la Domnu laughing ala numa asa face, da cu semne de astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata. Atata timp cat partenerul nu se termina inauntru sansele nu sunt asa mari sa ramai. Exista totusi. Dar o femeie e oricum doar 6-7 zile fertila pe luna, in perioada ovulatiei. Iar inainte de ciclu nu erai in perioada aia. Trebuie insa luat in calcul si faptul ca sperma traieste 5 zile deci 5 zile inainte de ovulatie si la ovulatie sunt sanse sa ramai. Dar la tine e totul in regula. Nu esti insarcinata. Dar ai grija si cel mai bine foloseste o metoda de protectie. Sigur e sigur.

| Robert2526 a răspuns:

Ciclul menstrual nu este fix, nu e ceas elvetian. A venit ok, lasa stresul! Este totul in regula