| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual in urma cu 3 luni (protejat cu prezervativ, penetrarea nu a fost completa, deoarece partenerul s-a masturbat singur, ejaculand afara, avand si prezervativ -apoi nu am mai continuat. de atunci nu am mai avut niciun contact!
Am avut si ciclu menstrual urmatoarele luni.Dar.
Acum cateva zile, am avut niste senzatii de voma si ameteli dupa ce mancam.

Este posibila sarcina?!

7 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Daca a folosit prezervativ, si daca acesta nu s-a spart, este imposibil sa fi ramas insarcinata in urma contactului de care vorbesti.
Cum s-a mai spus, este posibil sa fi deranjata la stomac. Dar, pentru a fi 100% sigura si pentru a te linistii poti sa faci un test de sarcina.

| Cleopa a răspuns:

Nu, posibil sa ai ceva probleme cu stomacul, totusi cumpara-ti un test de sarcina caci nu e scump

| IzaBelaaa a răspuns (pentru Cleopa):

Am inceput sa tin un regim. am renuntat cam brusc la mancare. ca sa zic asa. de pe o zi pe alta.

| Vix999 a răspuns (pentru Cleopa):

Eu asta nu reusesc sa pricep : de ce naiba nu isi fac fetele astea un test sau nu se duc la ginecolog? Sunt destul de mature sa faca sex dar cand e vorba de a rezolva probleme....vin si bazaie p'aici. Si mai pun si intrebari idioate laughing)
Si ca raspuns : in general simptomele de sarcina sunt foarte greu de confundat cu altele. Greata si starile de voma vin si de la cel mai simplu miros.Incepe sa nu-ti mai placa mancarea care iti placea si sa inceapa sa-ti placa cea pe care inainte nu o suportai.Si multe altele.
Cred ca tu ai probleme cu bila. Du-te la medic.

| AnonimCel a răspuns:

Cu siguranta n-ai cum.Mai ales ca ai avut si ciclu.

| CGA93 a răspuns:

Stai linistita e de la altceva. Imposibil sa ramai gravida asa.

| unanimus123 a răspuns:

Ai grija u gandindute la chestia asta foarte mult subconstientul tau lucreaza si el iti poate provoca senzatiile respective.Dar stai linistita aceste lucruri nu sunt din voia ta.