| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste nelamuriri.In urma cu 3 luni am avut un contact sexual protejat cu prietenul meu -dar nu a fost o penetrare completa( el a ejaculat afara, in prezervativ, dupa ce s`a masturbat singur.) -de atunci nu am mai avut niciunul. Dupa am avut ciclu menstrual in fiecare luna.Acum cateva zile am decis sa incerc sa dau cateva kg jos si am cam renuntat la mancare si paine in special (mancam in fiecare zi si la toate mesele) dar acum sunt ametita si imi vine sa vomit parca dupa ce mananc.(de dimineata am mancat un iaurt si apoi parca imi venea pe gat numai iaurt.-

Pot fi insarcinata sau e din cauza renuntarii la mancare prea repede?

6 răspunsuri:
| zuzu a răspuns:

E din cauza ca nu mananci.

| killerkiss a răspuns:

Din moment ce a ejaculat afara nu ai cum sa fi insarcinata. Doar daca ti-ai introdus tu sperma inauntru. Probabil e de la renuntarea brusca la mancare. Daca doresti sa slebesti nu renunta complet la mancare. Inlocuieste alimentele care ingrasa ( Paine, paste fainoase, prajeli etc) cu fructe legume asa incat sa nu iti fie foame! Daca renunti la mancare slabesti acum dar cum incepi sa mananci din nou o sa te ingrasi la loc. Deci manaca sanatos si fa putina miscare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru killerkiss):

De cand inlocuiest fructele o masa? fructele se mananca intre mese si sa nu fie prea multe, deoarece ingrasa ( au zahar ) si fermenteaza

| killerkiss a răspuns (pentru Cosmin86):

Fructele ingrasa? Tu ai creier? Da au zahar si da au cateva calorii dar in nici-un caz nu ingrasa! Inainte sa comentezi aiurea ar trebui sa te intersezi! Fructele sunt de o mie de ori mai sanatoase si daca inlocuiesti masa de seara cu fructe este foarte sanatos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru killerkiss):

Daca inlocuiesti masa de seara cu fructe esti un idiot, pentru ca faci ceva extrem de NESANATOS.

Da? Incearca sa te documentezi inainte sa spui cretinitati. Stii ca atunci cand ai probleme cu stomacul medicii iti INTERZIC fructele? La gastrita spre ex.

Tu ai auzit de fermentatie? Ai idee ce face? Si ai idee de ce este NESANATOS sa inlocuiesti o masa cu fructe?

P.S. : unul din clientii nutritionistului meu a pus catega kg de la exces de pepene rosu, asa ca termina cu aberatiile, zaharul e zahar.

Seara se consuma proteine cu absorbtie lenta, fibre cu moderatie, zma, etc., in niciun caz fructe.

DOCUMENTEAZA-TE din articole de specialiate, nu aberatii spuse de toti idiotii care habar nu au de nutritie.

http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

citez : "Un lucru este cert: seara se evita carbohidratii cu asimilare rapida(zahar, fainoase, dulciuri, fructe)"

Observi? FARA FRUCTE.

Mai poti citi despre fructe ca lumea aici :
http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

| DoKyRo a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata. pentru ca ti'a venit menstruatiastraight face:Owinking e de la mancare!