| bGdwOw a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat cu prietena mea, nu ar fi prima data, nu am simtit absolut nimic, dar cand am scos penisul afara se vedea putina sperma, dar nu era la fel, se poate sa fi fost de la ea? Nu vreau raspunsuri gen : foloseste un prezervativ..si ea are menstruatia foarte neregulata, a fost data cand i-a intarziat 40 si ceva de zile. acum sunt putin speriat, se poate sa fi ramas insarcinata dintr-o picatura?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Substanta de culoare albicioasa cu consistenta mucilaginoasa provine de la fata si este secretia mucoasei vaginale.Nu ai de ce sa-ti faci probleme decat doar in cazul in care sexul sa petrecut in perioada fertila cand si o singura picatura chiar si foarte foarte mica este suficienta pentru a fecunda ovulul in cazul in care acesta este viabil. Daca nu esti perfect stapan sa-ti controlezi ejacularea cel mai indicat ar fi sa renunti la sex in perioada fertila sau sa folosesti obligatoriu protectie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei raspunsuri de gen foloseste prezervativ, atunci invata sa pui scutece

| BeckhamRZM a răspuns:

Aia nu era spermă, era un alt lichid. Nu are suficienți spermatozoizi din câte știu eu ca să poată producă o naștere.

# Nu știu sigur nici eu, pnm.

| CatalinaMA a răspuns:

Poate ramane insarcian si dintr-un gram. si de asemenea lichidul putea fi si de la ea