| alexmartis a întrebat:

Buna TPU! Rog seriozitate va rog!
Astazi am fost la prietena mea, am facut sex neprotejat, cand am simtit ca imi vine sa ma termin, mi-am scos penisul am dat de cateva ori si m-am terminat AFARA!
Am mers la baie amandoi, eu mi am sters penisul cu hartie peste tot, dupa accea am si strands de el ca sa iasa posibil sperma din uretra, si cu un prosop, penisul era uscat, cand am mai strands dupa nu mai curgea nimic din uretra, era uscat!
Dupa aproximativ 5minute am facut iar sex..am ejaculat afara!
Precizez ca in timpul oricarui act sexual nu am lichid seminal/pre ejaculator.
Trebuie sa I vina menstruatia peste 7zile, poate sa ramana insarcinata?
Rog seriozitate deoarece este o greseala pe care nu o voi mai repeta, dar sunt putin speriat.
Astept raspunsuri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai facut este total gresit si poate lasa femeiea gravida imediat, fiindca nu ai cum scoate sperma lichefiata din interriorul tractului urinar, indiferent cat ai scuturat-o sau sters-o pe afara si avand doua partide consecutive de sex, sperma ramasa la interior, pe tractul urinar s-a scurs instantaneu in vaginul femeii, deci lichidul pre-ejaculator a continut de data asta spermatozoizi.
Acum depinde numai de femeie, daca este inca in perioada fertila sau nu, fiindca numai atunci poate ramane gravida.
In principiu, daca femeia are un ciclu perfect regulat si mai sunt 7 zile pana la urmatorul ciclu, nu mai este in perioada fertila, deci nu sunt sanse de gravidie.

| alexmartis explică (pentru Violleta2022):

Buna iti multumesc extrem de mult, are ciclu regula, nu este la ovulatie deci este ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexmartis):

Daca stie sigur ca este cu 7 zile inainte de urmatoarea menstruatie, atunci nu este la ovulatie si nici in perioada fertila.