| adelina12 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat in data de 19 in data de 20 am luat postinor, luna urmatoare mi-a venit ciclul cu vreo 8 zile mai repede in 10 11 m-a tinut pana in 13. In 14 am avut al contact sexual tot neprotejat. Porblema este ca ma ingras...sau am eu o obsesie pentru burta... dar chiar mi-a crescut.straight face e posibil sa fi ramas insarcinata? sau e posibil ca sa fie urmarile ales prostinorului.adica sa ma ingras...Va rog raspundeti-mi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Pentru mai multa siguranta fa-ti un test de sarcina. Dar intrebarea mea pentru tine este urmatoarea:nu este mai bine sa te protejezi decat sa tot iei pastila de a doua zi si sa stai mereu cu grija? Oricum pastila de a doua zi nu trebuia luata decat la interval de minim 6luni si produce dereglari mari in organism, poate nu imediat dar in timp se vede.Iti recomand sa consulti un medic ginecolog care sa iti prescrie anticonceptionale sau daca nu doresti, foloseste prezervativul. Iar burta nu are cum sa creasca atat de repede.

4 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Faici un test de sarcina, de la "pastila de a 2-a zi"iti dereglezi functia organismului, ciclul nu o sa-ti mai vina regulat o vreme. Te sfatuiesc sa mergi la doctor pentru a scapa de acesta probleme care te macina psihic.Bafta.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu cred ca potinorul e problema... poate te-ai ingrasat... pentru siguranta fa un test de sarcina, si incearca sa te protejezi... nu e bine sa iei postinor mai multe de 2 ori pe an... poate duce la dereglari hormonale, nu e bine ce faci... du-te la ginecolog si cere niste anticonceptionale pentru ca sa nu trebuiasca sa iei mereu postinor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti medicul gionecolog.

| cristina_3929 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa mergi la un ginecolog cred ca ar fi cel mai potrivit in momentul acesta... un sfat :::...protejeaza-te ca este cel mai bine...pentru tine...succes!