| Pitiica a întrebat:

Credeti ca cineva poata sa ramana insarcinata daca actul sexual a avut loc in 9, si in 10 a luat pastila de a2a zi doar pentru a fi siguri,fiindca nu a fost foarte ult neprotejat si el nu a teriminat decat mai repede si apoi s-a curat, dar ca sa fie sigur ca nu au ramas spermatozoizi a luat pastila.Si apoi ciclul normal ar fi trebuit sa ii vina in 23, si i-a venit in 18 si apoi din nou luna urmatoare in 8 si a durat 5\6 zile de fiecare data.Si credeti ca chiar si asa ar putea fi insarcinata acum,daca i-a venit ciclul deja? Am inetles ca in primele luni de sarcina e posibil sa aiba loc sangerari, dar sunt dureri si simptome exact ca la menstruatie?. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca persoana cu pricina e "cineva", atunci totul este in regula!

| Pitiica explică (pentru neutrino):

Hihiii,multumesc pentru raspuns ^_^

6 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Din cate am inteles eu, a avut parte deja de doua cicluri menstruale, ceea ce imi face greu sa cred ca ar putea fi insarcinata.
Dupa parerea mea, o femeie isi da seama cand e insarcinata, mai ales daca a trecut atata timp.
Nu pot fi sigura 100% de imposibilitatea sarcinii ei, insa pare a fi aproape imposibil.
Nu inteleg de ce nu se apeleaza la un test de sarcina daca a trecut atata timp. El va va lamuri.
Numai bine!happy

| Pitiica explică (pentru SameMistake):

Pentru ca considera ca nu are rost atata timp cat a avut loc menstruatia de 2 ori si a luat si pastila...dar voiam mai multe pareri.Multumesc

| Alcyon a răspuns:

Nu este. Nu mai faceti sex neprotejat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este insarcinata

| BbyCriss a răspuns:

Totul e ok.Nui nici o pricina pentru a va face griji insa fiti putin mai atenti ca sa nu va stresati si sa nu stati cu grija!