| CreaTzaCreaTza a întrebat:

Am avut un contact sexual si am folosit ca metoda contraceptiva ovulul cu sermicid.Prietenul meu si-a dat drumul in mine.La 2 zile dupa asta, am avut un contact sexual neprotejat, dupa care imediat am luat pastila de a doua zi.Intrebarea mea este, e posibil sa nu isi fi facut efectul pastila avand in vedere ca toate astea s-au intamplat cu 5 6 zile inainte de ciclu? Sau daca am ramas de prima data.isi mai face efectul pastila?

Răspuns Câştigător
| dezire_6265 a răspuns:

Normal da dar totusi parerea mea daca nu vrei sa te duci la doctor du-te la farmacie si intreaba nu te omoara nimeni daca intrebi asa esti mai sigura pe tine pop sper sa te ajute

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat ginecologul ti-a prescris-o, ai sanse bune sa nu fi ramas insarcinata. Exista, intr-adevar posibilitatea sa fi ramas la primul contact sexual si ginecologul sa nu fi vazut sarcina cand te-a consultat in vederea prescrierii pastilei de a doua zi. Asta ar fi o problema grava, fiindca poti da nastere unui bebelus cu malformatii.

| denisa_7520 a răspuns:

Nu cred! nu vreau sa te speriu dar de obicei daca faci dragoste sau nu te protejezi si iesiti violata sau... ramai insarcinata

| denisa_7520 a răspuns:

Apropo fundita :d?