| anutza08 a întrebat:

Am avut un iubit timp de 9 luni de zile. El este elev la un liceu de muzica din Bucuresti in clasa a 9-a si eu sunt la un liceu apropiat de liceul lui tot cls a 9-a.Eu sunt mai mare decat el cu 6 luni.In timpul liber el canta la diverse restaurante, baruri, cluburi etc unde a fost bagat datorita unui prieten de al lui Marian, cu care am petrecut timpul in care ma vedeam cu prietenul meu impreuna si cu alti prieteni de al lui, noi stand in aceleas cartier. Ei fiinde prieteni de vreo 13 ani. Sambata am fost toata gasca acasa la unu dintre lautari unde acolo s-a deschis o discutie "prietenii sa nu se certe din cauza fetelor" totul a fost bine si frumos, dar cateva ore mai tarziu Marian m-a sunat pentru prietenul meu se uita dupa 2 fete de la local si ca le-a ceret nr sau id-ul de mess. Nu am inteles prea bine fiindca era galagie. Asa i-am dat mesaj prietenului meu sa raman ca ele ne fiind prima oara cand se intampla.De fiecare data cand ne certam este din cauza "gagicarelii " lui. Am vb in aceea seara cu Alex ( prietenul meu) la telefon si am hotarat eu pentru ca lui nu ii comvenea sa ne despartim.El a dormit in aceea seara la Marian. Ei fiind prieteni Alex il punea pe Marian sa ma scoata afara eu nu vroiam, duminica seara cand Marian m-a rugat sa il sun pe Alex sa vorbeasca cu el. Eu tare in gura, Alex a inceput sa faca misto de mine iar Marian s-a bagat pentru mine. Marian a inceput sa planga si asa i-a spus lui Alex ca eu tine la mine. S-au certat etc si Alex i-a zis lui Marian ca el ma lasa pe mine pentru el doar pentru ca este "fratele lui". Marian a inchis, dar mi-a spus sa ii d-au o sansa si eu am refuzat. Am vorbit cu Alex si i-am zis ca pentru binele lor eu nu o sa ii mai caut, desii tin la Alex mult. Acum amandoi ma cauta, mai mult Marian m-a sunat intr-o ora de peste 50 de ori si imi da mesaje sa ii raspund, sa nu ii fac rau, Alex imi da msj sa il sun si etc. Voi ca ati face? Am facut bine sau nu?

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ai facut bine, nu e corect ca cei doi sa se certe de la o fata, pune-te in locul lor. Daca ar fi sa te mai caute Alex, desi tii la el, nu te combina cu el, o sa sufere Marian.

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu spun sa-l suni pe Marian.Si-a riscat prietenia pentru tine, presupun ca te iubeste! Alex daca doar iti spune sa-l suni..nu are rost.Dar Marian iti dedica timp pretios, scriindu-ti mesaje si sunandu-te ca disperatul.Simte ceva pentru tine, oricine merita o sansa, accordai acea sansa!

| mona a răspuns:

Suna i pe amandoi si linisteste i spunandu le ca vrei sa ramaneti prieteni[amici]totusi, in ciuda comportamentului de care au dat dovada cu,, gagicarelile,, lor

| AlaturideIngeri a răspuns:

Cred ca ai facut foarte bine.,sfatul meu ar fi sa nu ramai cu niciunul dintre ei,pentru ca ai avea un sentiment de vinovatie,pentru ca ai facut sa se rupa o prietenie,sau mai bine zis,o fratie.
Vorbeste cu amandoi,spune-le ce simti,si fa doar ce-ti dicteaza inima.
Imi pare rau ca nu poti fii cu pers. pe care o iubesti! e foarte trist, dar cred ca asa e cel mai bine, poate asa a vrut Dumnezeu sa fie, poate ti-a pregatit ceva mult mai bun.
Pa pa, te pup kiss, si iti doresc multa liniste sufleteasca.

| JohnnyRocks a răspuns:

Telenovele