| BLUESEA a întrebat:

Deci.
Totul s-a intamplat acum un an si cateva luni
Colega mea de cls a venit cu fratele ei la liceu
Ea venea si eu plecam
Atunci l-am vazut pe fratele ei si mi- placut de el
am incercat sa ma apropii de el.Am fost amici primele luni, da dupa ne.am distantat...
Dar de 1 an si cateva luni el inca este in mintea mea inca imi bate inima cand il vad.
Eu in acest an am mai fost cu 2 baieti...dar tot dupa el ma uitam...
Si acum o saptamana ...eu sunt prietena buna cu cel mai bun prieten al lui.
Prietenul acesta era cu "el" si a oprit sa ma pupe pe obraz, asa a facut si "el"
Iar seara m-a bagat in seama pe facebook ..nu prea imi venea sa cred
am inceput sa vb din ce in ce mai mult.
Prietenul lui mi-a spus ca ma place, etc...
si de ziua mea el m-a luat in brate...si eu l-am pupat pe buze.a fost un simplu pupic...
Iar mai tarziu, tot de ziua mea imi trimite mesaj ca intre mine si el nu crede ca se poate mai mult decat o prietenie si ca sunt o fata deosebita si ca timpul o sa le rezolve pe toate.
A fost prea dintr-o data.
L-am intrebat pe prietenul lui cel mai bun si a fost si el la fel de socat ca mine, pentru ca "el" nu i-a spus nimic.si este foarte ciudat.
Iar dupa ziua mea aveam balul. a ramas cum stabilisem.ca o sa vina cu niste prieteni sa ne ia
Am mers la bal, nu prea am vb
Iar la bal eu voiam sa plec si el a iesit si a inceput sa ma intrebe de ce, si ca daca ii spun motivu poate rezolvam, si eu i-am spus ca nu cred ca se poate rezolva, [stiti la ce ma refer ] si era frig si i-am spus sa intre inauntru si el a inceput sa ma intrebe daca asta vreau, sa plece inauntru.si i-am spus ca nu vreau. Apoi am mers eu inauntru, el crezand ca am plecat de la bal.dar m-a vazut si mi-a zambit
Apoi cand dansam cu niste prieteni, el a trecut pe langa mine, mi-a pus mana pe mijloc si cu cealalta mi-a luat mana.dar el se departa si imi dadea drumul la mana, noi ne uitam unul la altul.
a 2 a zi dupa bal l-am sunat pe prietenul lui cel mai bun sa iesim, dar cand am ajuns la locul de intalnire, el a venit cu toata gasca printre care se afla si "el".Am stat de vorba, a fost totul normal. apoi mai pe seara am iesit din nou si i-am zis sa il cheme si pe "el" daca vrea.si la chemat, iar "el" i-a spus prietenului lui ca"sa nu crezi ca vin pentru ea". Apoi ne-am intalnit.am stat noi 3 si dupa am mai chemat un prieten, si acest prieten avea chef de caterinca si facea glume gen" mergem la mine, dar doar noi 2 " si noi radeam si dupa a repetat toata seara ca el nu face chestii de genu.si zicea mereu "...te place, tu il placi.Nu ma bag eu intre voi" si eu si "el" nu ziceam nimic.dar acest prieten mereu a repetat mai mereu asta toata seara. iar pe drum cand mergeam la acest prieten acasa, am ramas doar eu cu "el" in spate, ceilalti 2 erau in fata.si l-am intrebat cine l-a chemat si pe el si el a inceput sa ma intrebe ca nu voiam sa vina, si m-am enervat si am inceput sa o iau in fata si i-am spus :stii foarte bine raspunsul.sti ca voiam sa vi" dupa am mers la acest prieten acasa.nu prea s-au intamplat multe lucruri. stam in pauze impreuna cu gasca noastra.mai chiulim impreuna. simt ca si el se uita la mine...
sunt asa confuza..nu inteleg ce se intampla.
ce sa cred?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare. De ce naibii scrii "el" intre ghilimele?

| BLUESEA explică (pentru anonim_4396):

sigh ca sa nu il confunde cu ceilalti 2 baieti ...si ca sa nu ii spun numele prefer sa scriu '''el'' si clar va dati seama la cine ma refer happy

| oHarryo a răspuns:

Sigur ca iti bate inima, ar fi grav sa nu se inample asta... laughing.

| Alena_Miriam_1995 a răspuns:

Am inteles. Ori nu e sigur de ceea ce simte ( putin probabil ) ori isi bate joc. ori pur si simplu se simte bine in compania ta. Nu pot sa iti spun mai multe ca sa nu te induc in eroare sau sa te fac sa crezi altceva. Mai iesiti si. vezi tu daca te place sau nu. sau poti sa ramai indiferenta un timp sa vezi daca mai vine la tine sau mai vorbeste cu tine. dar vezi ca poate nu o sa mai vorbeasca deloc cu tine laughing Nu stiu ce sa-ti zic oricum succes! smug

| Neînsemnatul a răspuns:

Nu știu ce să zic... dar cred că ar trebui să dai cărțile pe față...
Îi mărturisești totul, și îl întrebi dacă simte același lucru...
Părerea mea este că va funcționa thinking

| BLUESEA explică (pentru Neînsemnatul):

Sincer imi e frica de raspunsul lui.Nu prea sunt genu de fata care sa spuna ce simte, pentru ca pur si simplu nu pot sa exprim in cuvinte ce simt pentru el.dar arat asta...

| Neînsemnatul a răspuns (pentru BLUESEA):

Păăăăi, așa nu vei știi niciodată cine ești cu adevărat...
@Părerea mea.
Eu zic să te gândești foarte bine la ce țe-am spus... el este băiat, și nu cred că va face primul pas laughing.
Avem noi băieți un orgoliu... Nouă ne este mai rușine de cât fetelor, vă garantez asta, și eu sunt la felbatting eyelashes!

| BLUESEA explică (pentru Neînsemnatul):

Prietenul lui mi-a spus sa l las pe el sa faca primull pas...sad tu ce crezi ca as putea sa ii spun? din moment ce esti baiat...

| Neînsemnatul a răspuns (pentru BLUESEA):

Păăăăăăiiiiiii, te duci la.el. aranjatăă raised eyebrows, ca să îl cucerești din priviri laughing) și :
-Bună, ne știm de mult... și aș vrea să ne cunoaștem un pic mai bine happy, ce zici să mergem împreună la un suc?
Eu am pățit-o odată, și m-a convins big grin!

| BLUESEA explică:

laughing Ma refer ca bate mai repede decat de obicei laughing