| anutza08 a întrebat:

Buna:* Duminica seara vorbeam la telefon cu prietenul meu ( Alex) cu care sunt de 9 luni si cu amicul lui cu care canta. Ei canta la petreceri, restauratnte, baruri etc mai pe scurt sunt lautari. Nu l-am inselat niciodatat pe prietenul meu nici nu o v-oi face cu nimeni. Are orgoliu si nu iarta. Amicul lui a deschis un subiect "cum ar fi daca eu as fii cu el" de unde s-a inteles clar si eu si Alex ca ar cam tine la mine. Le-am zis ca eu nu ma bag in prietenia lor, si am inchis ( Alex i-a zis ca daca ii place de mine, el renunta la mine pentru ca sunt "frati".Mai mult din aceasta cauza am inchis). M-au cautat amandoi.Mai ales "amicul" lui Alex. Luni nu am vorbit cu amandoi. Pana pe la ora 16:00 cand i-am raspuns "amicului" ( ma sunase de peste 100 de ori). Acesta era in fata blocului meu. M-a chemat jos sub pretextul "vino sa iti zic de Alex". Am coborat, am vorbit 10 minute dupa ca a luat telefonul meu si l-a sunat pe Alex. Am urcat si la scurt timp m-a sunat prietenul meu. Vorbise cu amicul lui si el i-a zis ca m-am sarutat cu el ca am stat in brate la el etc. Ne-am intalnit la ora 20:00 sa vorbim toti 3. Pe drum m-am intalnit cu o prietena de-a mea cu care am stat si s-a bagat si ea in discutie sa ma apere. Alex era nervos di desii ii venea sa ma calce in picioare, nu a facut-o si si-a spart doar telefonul. Amicul lui ii zicea cand erau doar ei doi "ca m-am sarutat cu el", si in fata mea adevarul.Am ramas doar eu cu Alex si am vorbit. Ma sunase intre timp si "amicu" si a recunoscut nestiind ca e pe difuzor si ca Alex e langa mine. Toate bune, ne-am impacat dar acum ei lucreaza impreuna si tot timpul ii baga in cap lui Alex toate prostiile. "Amicul"mi-a zis in seara aceea ca eu daca am sa continui cu Alex el o sa bae strambe pana am sa fiu cu el. Eu numai vb cu "amicu". Ce as putea face sa nu mai poata sa spuna anumite chestii ca Alex sa se indoiasca de mine? Am un sentiment de vinovatie enorm. Ce credeti?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu de ce sa ai sentimente de vinovatie,nu ai facut nimic!
Singura vina e a iubitului tau care nu si-a ales bine prietenii si acum aveti de suferit amandoi din cauza asta!
In ce-l priveste pe micul nenorocit care nu respecta nici prietenie,nici dragoste,faci foarte bine ca nu-i mai vorbesti,continua asa si intrerupe orice legatura cu el,adevarul va iesi intotdeauna la iveala!
Este extrem de murdar in suflet facand ceea ce face,incearca sa-i deschizi ochii iubitului tau cam cu ce "prieten" s-a gandit el sa fie frate!
Si ar trebui sa te gandesti putin la cat de usor te-ar fi cedat el acestui "frate", in cazul in care tu ai fi acceptat...
Mare incurcatura si urata, tine-o pe-a ta, poate ca minciuna incurca lucrurile cum nu se poate mai urat de fiecare data, dar adevarul e unul singur intotdeauna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

cum ma asteptam, saminta de scandal de dimineata rolling on the floor

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat,mie reply-ul tau imi seamana mai mult a "orbul gainilor"!
Unde vezi muritorule de dor, samanta aia de scandal?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

dai bice nu ma baga in seama, asa sunt eu imbarligacios rolling on the floor

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,muritorule de dor, agadou-ule!happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

eu don't tell anyone, mormant laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

caracter de tigan, vezi leo de la strehaia

| RetardedRacoons a răspuns:

De ce nu te desparti tu de om ca sa scapi de o grija mai mare?
Mie daca incerca sa-mi faca vreun prieten treaba asta ii ****am un cap in gura si nici buna ziua nu-i mai dadeam dupa, pe asta il cam doare in cur de tine se pare, lasa fratii sa se **** intre ei si mergi mai departe cu unu care n-are familie d-asta extinsa.

| TinyPearl a răspuns:

Ignora-i amicul. Nu mai ii raspunde la telefon sau nu ii mai da nicio ocazie sa poata spune ceva despre tine. Concentreaza-te pe relatia cu prietenul tau, ca daca aplecati urechea la toate prostiile, nu o sa va mearga bine.

| maryannee a răspuns:

Eu una nu il mai lasam sa lucreze cu "amicul" lui, pentru ca e clar ca vrea sa va desparta daca a fost in stare sa creeze asa un plan de telenovele. Oamenii se influenteaza foarte usor intre ei asa ca ai mare grija. Incearca sa fi mereu cu un pas inaintea amicului si da-i planurile peste cap si bineinteles ignora-l.