| Tigrilă a întrebat:

Am cam dat-o in bara straight face, Nu sunt genul sa ma plang (arata slabiciune) Uite cum e treaba: Am fost cu o fata >>_ Diana ne-am certat si impacat de cateva ori, eu cam mi-am batut joc de ea ultima oara cand am fost impreuna(acum 1 an) si de curand mi-a spus ca ii e dor de mine si i-am dat add pe mess, da ea avea prieten (am auzit ca sta cu ala ca nu are cu cine) si e cu el cam de 6 luni, ieri ne-am vazut si am stat pe o banca si am vb mrg la plecare am luat-o in brate (gen la revedere) parca nu m-ai imi dadea drumul si azi vb cu ea prin mesaje si i-am spus intr-un mesaj ca inca o plac si zilele astea mi-am dat seama cat de mult imi lipseste, ce a spus ea : straight face Nu stiu ce sa zic, Nu as renunta la ce am acum, pentru mine esti un MARE prieten poate mai mult, da mrg nu stiu straight face

Ce sa fac, mai incerc sau sa ma las pagubas?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Ai cam dat-o in bara! /,,,, eu cam mi-am batut joc de ea ultima oara cand am fost impreuna(acum 1 an),, Cine te-pus să își bați joc de ea? /// Eu în locul ei, aș fi refuzat să mai vorbesc cu tine! /// Cum poate fi înțeleasă / interpretată exprimarea:,, Nu stiu ce sa zic, Nu as renunta la ce am acum, pentru mine esti un MARE prieten poate mai mult,,, Decât ca un refuz, ultra politicos, dar totuși suficient de categoric, din partea unei femei, pe care, de fapt, nu ai meritat-o. /// Poți să încerci, dar eu, în locul ei, nu te-aș accepta.///În privința glumei tale, cu Mircea cel Bătrân, dacă erai femeie, te făceam să afli, practic, cât ești de departe, de realitate.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai stat de vorba cu ea si faptul ca ai avut rabdare s-o asculti,pe ea a facut-o sa-ti spuna ce a spus. Dupa cum vorbesti tu,simt ca nu o iubesti,daca o iubeai,nici macar nu-ti trecea prin minte sa intrebi daca sa mai incerci sau nu,deja te agatai de cuvintele ei ca inecatul de-un pai.
Asa ca,ramai un MARE prieten, n-o iubesti si n-o vei iubi, o vei chinui iarasi.Vezi-ti de drum!

| Anet a răspuns:

Buna.
Pai daca inca o placi mai incearca fiindca din ce ai scris mai sus e evident ca tipa inca mai tine la tine, insa daca vrei doar sa iti bati joc de ea cum ai facut data trecuta, mai bine o lasi asa si va vedeti fiecare de treaba voastra fiindca in final o sa o faci sa sufere si ma indoiesc ca merita chestia asta.Bafta tongue

| Marcelino a răspuns:

Eu zic sa gasesti pe altcineva.E genu` de relatie (telenovela) cu dulcegarii si pufosenii.
Deschide ochii, uite cate tipe bune sunt pe strada, abordeaza-le.
Mereu vei gasi una mai buna decat precedenta.

| Tigrilă explică:

@greece12 habar nu ai cat tin la ea :X
De ce sa ma port ca si cum as fii in limba dupa ea? sa isi bata joc de mine (am mai patit-o dupa ce i-am spus ca o iubesc in fata in ziua aia m-a si parasit laughing) si faza e ca si ia mi-a spus ca ma iubeste ) aici vb de diferite tipe, putina indiferenta nu strica, desi stie ce simt eu pentru ea happy

| Anonimmm_3941 a răspuns:

Mai sus ai spus ca nu avea cu cine sa se puna...deci nu neaparat il iubeste pe el.dar apoi a zis ca nu ar renunta la ce are acum...nu stiu.mai incearca!

| Deliutza17ap a răspuns:

Ti-ai batut joc de ea, asta e.Invata sa apreciezi ceea ce ai.