| RedBoy a întrebat:

Am citit intr-o revista in ca 90 % din fete / femei se masturbeaza dar le e rusine sa recunoasca pentru ca nu vor sa arate ca sunt singure sau ca elatia lor nu merge. E adevarat? Se masturbeaza? Si acestea sunt motivele pentru care nu recunosc?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu de cate ori,in discutiile cu ceilalti,recunosti ca ai fost la WC sa faci ceva mai mult decat treaba mica?
Vezi?
Si e vorba de o necesitate umana,simpla si banala!
De ce e nevoie sa umble lumea pe strada si sa spuna "buna dimineata,tocmai m-am masturbat,iti doresc o zi buna"?!?
Aici e vorba de o decenta,de un bun simt al intimitatii fiecaruia!
Asa cum tu nu poti recunoaste in public,decat cu foarte multa greutate, ca ai fost la WC, de exemplu!

| mgtow a răspuns:

Eu cred ca nu vor sa recunoasca pentru ca le e rusine sa nu rada lumea de ele dar se stie ca oricine se masturbeaza.

| VadTot a răspuns:

Nu doasr 90 ci suta la sutalaughing)femei si barbati laolaltalaughing)cu totii suntem niste bieti si amarati pacatosilaughing

| Takocska a răspuns:

Ce a zis cel de sus din fata mea e foarte adevarat. Masturbarea cum sa zic pur si simplu din cand in cand e bine sa faci ca il usurezi corpul tauhappy

| Sabyynna a răspuns:

O fata, sper deosebire de un bait, nu se lauda cu ce face ea cu zonele ei intime. Baietii le lauda ca fac laba toata ziua, o fata nu va spune niciodata cand s-a masturbat.Un bait le va scune tuturor ca a facut sex, o fata va tacea. Un bait si-ar incepe viata sexula la 13 ani, o fata la 16.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa nu fie adevarat? doar ai citit intr-o revista.

| soupflood123 a răspuns:

Masturbarea e o chestiune personala, si nu este nevoie sa recunosti in fata altora ca o practici, dar se stie ca aproape toti (indiferent de sex, religie, stare civila, si chiar varsta), o practica-unii mai mult, altii mai putin.