| OtyZambirici a întrebat:

Apoape fiecare dintre noi se masturbeaza(90% barbatii, 80% femeile). Recunosc si eu o fac de doua ori pe luna si sunt fata. Ii inteleg pe cei care nu o fac pentru ca sunt persoane care au iubit/iubita si ii satisface.
Ce nu inteleg eu sunt cei care fac de cateva ori pe zi cu zeci de Giga de filme porno in calculator. Sunt la facultate si am un coleg de 26 de ani. A venit cu leptopul la facultatesi s-a vazut filme porno si reviste playboy. Un coleg l-a intrebat ce sunt cu filmele si a zis ca e ceva normal. Eu i-am zis ca la varsta lui ar trebui sa aiba o fata cu care sa faca si mi-a zis ca el face cu fata ce vede in filmele porno, se uita la film si face si dragoste in acelai timp. Eu cu acel colegul care l-a intrebat am ramas fara cuvinte. Eu cred ca la 26 de ani ar trebui sa ai o relatie stabila, bazata pe sentiment si ca ar trebui sa stii deja cum sa faci sex. S-ar putea in pat sa uiti detaliul despre fata cu care esti daca te uiti la porno. Ce parere aveti despre baiat?
In alta revista era un articol despre motivul despre care femeile nu recunosc ca se masturbeaza. Femeia care a scris articolul a spus ca din 10 femei cate sunt in acel birou 9 s-au masturbat cel putin o data in ultima luna. A 10 nu pentru ca e o femei care tine toate posturile de peste an (a mentionat ca nu ea e a 10a). Motivele pentru care nu recunosc sunt ca sa nu arate ca sunt singure sau ca relatia cu iubitul nu merge.
Ce parere aveti despre ce am scris? Stiu ca o sa sune pentru unii aiurea si or sa ma injure inainte sa gandeasca si sa citeasca cu atentie ce am scris si cum am scris.

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Da... adevarat ce spui tu acolo sus.
Cine sa te injure? pustoaicele de 14-15 ani? wtf...
Revenim.
Fetele/femeile nu recunosc faza cu masturbatul din N motive si unele le-ai spus tu mai sus. Dar nu sunt toate. Unul este destul de simplu ' isi strica imaginea"

Nu inteleg de ce o fata ar refuza sexul, ce e rau in asta? multe vor da nu stiu cum sa o zica.
Cat despre tipul acela... El considera sau de fapt pentru el femeile din viata lui sunt doar jucarii sexuale pe care sa exerseze ce vede pe net. Nu are o viata sexuala ci doar o imagine a unor filme care trebuie sa le incerce - Bolnav psihic + dependent.

Si cu ziceti voi ca la varsta lui. ii trebuie o relatie serioasa. bla bla. Cine ar sta cu unu ca el sa il inteleaga? Poate o tipa nesatula, obsedata.

| ionutzul31 a răspuns:

M-ai cam lasat fara cuvinte... poate e genul care se maturizeaza mai greu, eu stiu?
In rest...n-am ce comenta cand vad adevarul, ce sa zic?hee hee

| Remhq a răspuns:

La varsta lui trebuie deja sa gaseasca pe cineva cu care sa faca sex. chiar daca e normal sa te masturbezi.prea mult strica! La varsta lui trebuia deja sa o faca sau sa gaseasca pe cineva cu care poate o sa faca in viitor.Nu pot comenta nimic, nu-l cunosc. Sfatul meu e sa se lase de filmele porno o perioada.si sa se ocupe mai mult de fete! happy

| Psihom a răspuns:

Mi se pare jenant totusi sa vii cu laptop-ul plin de filme porno la scoala/facultate, dar mai ales sa vada o fata ca tu ai in laptop sute de filme de acest gen.Masturbarea cred ca e normala, dar parca e aiurea sa ai 26 de ani si sa traiesti cu "mâna" in loc de femeie si cu un nou film xxx pe zi. Sper sa nu ajung intr-o situatia ca asta vreodata, mai ales ca tipul nu e timid, concluzionand din faptul ca a avut curajul sa vina cu laptop-ul plin de filme porno.