| ciakloverx a întrebat:

Am cunoscut acum 10 ani un tip si in ultimele luni am devenit ff buni prieteni. mie imi cam place de el. si cred ca vreau sa incerca ceva gen friends with benefits pentru ca stiu ca el e foarte deschis la chestii de.astea. dar vreau fwb pentru ca nu pot sa ii cer mai mult. ma gandesc ca dca ii voi cere sa fim impreuna...voi strica toata prietenia. vreun sfat? tx

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu strica relatia de prietenie!
Lasa-l p el sa faca primul pas sau daca vrei sa.i dai niste indicii/piste ii poti arunca niste indirecte!
U il cunosti,poate e cam timid, iar daca e asa da-i niste piste sau ia-l la o poveste spune-i cum vezi u lucrurile, lasa-i clar ca, daca te va respinge nu vrei sa se strice relatia de prietenie, ca puteti continua ca si pana acum fara nici o suparare!
Succes!

| mona a răspuns:

Din moment ce sunteti buni prieteni si mai ales ca el nu,, s a dat,, la tine sau macar sa iti dea de inteles ca te-ar vrea atunci mai bine nu risca prietenia voastra

| Lexiiii a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te avanti asa, mai ales ca el nu ti-a dat de inteles ceva concret. Si decat sa strici o prietenie mai bine sa nu te avanti.

| Azµre a răspuns:

Discutați, dar de obicei, trebuirile astea se termină urât dacă nu rămâneți împreună.

| crack123 a răspuns:

E ceva nefunctional, daca e cum zici tu, sa nu vrea mai mult sunt convins ca se va termina rau... Adica tu te vei atasa, iar el nu va fi dispus sa ofere mai mult.

| FriendsWithBenefits a răspuns:

Uita-te la numele meu draga laughing. Faza e ca vezi tu chestia asta cu fwb nu merge niciodata pentru ca ori va certati, ori sfarsiti printr-o relatie, cel mai probabil. Stiu ca i-ai cere mai mult decat fwb, asa ca propune-i doar sa fiti prieteni cu beneficii, iar apoi iti zic eu ca sunt sanse foarte mari sa '' sfarsesti '' ca fiind intr-o relatie cu el. One love!