| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi dati si mie un sfat. Anul trecut, in ianuarie am cunoscut un baiat. Am inceput sa vorbim pe mess in fiecare zi, iar incetul cu incetul am devenit buni prieteni virtuali. Dupa cateva saptamani, m-am indragostit nebuneste de el. Insa, nu i-am spus. Cu timpul, ne-am certat de cateva ori, mi-a dat si de vreo doua ori ignore, dar toate au redevenit la normal. Eram prea naiva si prea indragostita de el ca sa mai pot observa ceva. Am inceput sa jucam adevar sau provocare. Am devenit foarte apropiati, iar in vacanta de vara, cand el a plecat la bunici, am vorbit neincetat prin sms-uri. Noaptea imi zicea vise placute si imi trimitea pupici. Stiam ca nu avea cum sa ma placa. Spunea mereu ca sunt prea mica pentru el. ( era cu doi ani mai mare decat mine) Plangeam mereu din motive neclare. La un moment dat, am vrut sa-l uit. Eu il iubeam, iar el o tinea pe una rece, una calda. Dragostea lui ma ucidea. Am decis sa ma combin cu un baiat care era indragostit de mine. Relatia a tinut o luna. M-am despartit de el pentru ca ma gandeam mult prea mult la celalalt baiat. Am continuat sa vorbesc cu baiatul de care eram indragostita innebuneste. Nu puteam nici chip sa-l uit. Apoi, dupa doua luni m-a intrebat daca nu vreau sa fim friends with benefits. A spus ca asta va ramane intre noi. Nu am acceptat, insa inainte jucam foarte mult adevar sau provocare cu intrebari xxx. Am hotarat odata sa ne intalnim, insa a doua zi mi-a zis ca are antrenament la fotbal. Am decis atunci sa o rup de totul cu el, caci fotbalul pentru el era viata lui, iar pe mine ma mintea si ma dispretuia. Mi-am dat seama ca nu-mi merita dragostea. De aproximativ o luna nu am mai vorbit deloc. Ma mai gandesc inca si azi la el, rareori... Am avut momente cand nu puteam sa-l uit si simteam ca nu mai pot face nimic. Acum, spuneti-mi daca am procedat bine sau daca ati trecut si voi prin chestii aseamanatoare.

Răspuns Câştigător
| Bubuletu a răspuns:

Off... Da, am trecut. E greu. Dar, dupa cum zici, nu prea te mai gândești la el. Deci, mare parte din problema e rezolvată. E un nesimtit dacă se poarta așa cu o fata. De ce te-ai mai lega de unul ca el? Ca sa îl uita si mai repede, fa o lista cu toate defectele lui si tot ce te enervează la el. Vei rămâne... OAU! Si apoi îți vei spune: cum a putut sa imi placa de un asemenea (hai sa vorbim frumos) PROST!happy sper ca te-em ajutat dar mi-ar plăcea o fundita

3 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Pai daca te mintea ai facut foarte bine ca ai decis sa-l uiti. vezi poate mai poti reface relatia cu baiatul care te placea.
iar daca nu, nu-ti pierde speranta, exista si pentru tine un baiat care sa te merite cu adevarat. happy bafta

| SociallyDepressed a răspuns:

Ai procedat bine.Trebuie să îl cunoşti şi în realitate ca să îţi dai seama cum e el de fapt.De cele mai multe ori în relaţiile virtuale ajungi să-ţi faci o părere despre persoana cu care conversezi care nu corespunde cu ce e ea de fapt. Ajungi să o vezi cum vrei tu nu cum e ea în realitate.Cu cât v-aţi apropiat mai mult i-ai descoperit adevăratele intenţii: el nu vrea o relaţie serioasă ci numai o aventură.

| Oana_9216 a răspuns:

Uite ce e si eu am trecut prin aceeasi poveste, el era din timisoara iar eu din gaesti oricum nu conteaza dar eram indepartati foarte mult. Mi-a cerut numarul de telefon iar eu ca o oarba i l-am dat. Am inceput sa vorbim, imi placea foarte mult sa borbesc cu el, evea o voce calda si scumpa, dar nu ma gandisem, desi avea 18 ani ca s-ar putea sa aiba prietena, eram pur si simplu indragostita de vocea lui nu puteam sa stau o zi fara sa nu il aud. Intr-o zi m-a intrebat daca mai sunt virgina, i-am raspuns si mi-acerut sa imi incep viata sexuala cu el, ca o sa vina sa ne intalnim ca vrea nebuneste sa ma vada. Cand mi-a cerut asta m-am speriat si nu am mai vrut sa vorbesc cu el, a trecut ceva vreme si intr-o zi pe messenger m-a intrebat ce mai fac, am zis foarte bine. Dupa asta mi-azis ca in timpul ce vorbeam cu el, avea deja o prietena si nu era asa cum credeam eu, stii aparentele inseala, iar el mi-a zis ca nu l-am cunoscut asa de bine, ca nu stiu de ce este in stare. M-am bucurat foarte mult ca nu am mai vorbit ca cine stie ce putea sa imi faca. L-am uitat, mi-am impus asta si am reusit.