| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut de la varul meu un baiat din oras ( ne-am cunoscut pe un joc ). Pana la urma am ajuns sa ne indragostim unul de altul, mi-a zis ca ma iubeste...Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa ies la o inghetata cu el si eu am zis ca da.Ne-am intalnit pentru prima data fata in fata, m-a pupat pe obraji si apoi ne-am cumparat inghetata ( el a facut cinste, dar eu voiam sa ii dau banii inapoi pentru ca ma simteam naspa ca el sa imi plateasca inghetata ). Si ne-am plimbat, am tot povestit si la un moment dat a zis sa ii dau lui plasa sa o duca ( eu aveam o plasa xD ) si nu l-am lasat. Dupa ce s-a terminat plimbarea, din nou m-a pupat pe ambii obraji si a plecat.
Cand am ajuns acasa mi-a scris pe Skype ca a fost frumoasa plimbarea.Dar de atunci ceva s-a intamplat...el era mai diferir, era mai rece, nu prea mai vorbea cu mine ( ca sa vorbeasca trebuia sa incep eu conversatia ), daca imi scria, scria propozitii seci. L-am tot intrebat care e problema, dar nu voia sa imi zica...l-am i trebat daca mai simte ceva pentru mine si mi-a zis ca inca ma iubeste. Dar nu imi prea venea sa cred.L-am mai intrebat ieri si a zis ca e neexperimentat si ca nu vrea sa faca o greseala. ca are un sentiment retardat si de aceea merge la psiholog.L-am intrebat daca ii e frica sa iubeasca pentru ca poate intr-o zi va fi ranit, iar el a zis ca da. I-am zis ca eu nu l-as rani niciodata, iar ela zis " da da stiu "
Din cate imi dau eu seama, nu vrea sa mai fie prieten cu mine...
Simt ca asta nu e tot motivul.Nu stiu ce sa mai fac.E prima data cand iubesc un baiat atat de mult.E prima data cand plang pentru un baiat sad
Ce sa fac? Nu vreau sa il uit... Vreau ca totul sa revina la normal

10 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Explicati si mie ca sunt prost rau.....cum poti iubi pe cineva cu care nici macar nu te-ai intalnit sau te-ai intalnit o singura data.eu am inceput sa imi iubesc prietena abia dupa 2 luni de relatie.sunt tampit sau sunt doar sincer?

| ywar a răspuns (pentru shadow72):

Iti spun eu care-I explicatia, ori la plural... care-s explicatiile. Una ar fi superficialitatea ce ne inconjoara si ne mananca pe zi ce trece din omenie si doi... varsta, uneori prea frageda cand credem ca tot ce zboara se mananca si daca acum e intr-un fel va ramane asa toata viata! Fals, total fals!

| shadow72 a răspuns (pentru ywar):

Stii ce e amuzant? ca inca sunt fete care daca le spui dupa 3 zile ca le iubesti cred asta.
iar apoi se plang ca au fost tradate si parasite...

| RAY a răspuns (pentru shadow72):

Da fata iubeste sigur, maine are altu

| cristimihailov a răspuns:

Scapa de el. De ce vrei sa iti incepi viata cu o persoana care are probleme de caracter/atitudine?

Da, poti sa fii mama ranitilor si sa il salvezi. Si poate o sa si reusesti vreodata dupa multe lupte.

Dar intrebarea ar fi: pe tine... cine te va salva? Pentru ca baietii trec usor mai departe...

Asa ca... lasa-l. A fost frumos, s-a terminat. Cand ceva incepe prost, de regula continua tot asa.

Nu te lasa orbita ca te-a pupat pe obraji sau ca ti-a carat sacosa. Si altii o vor face.

Mai bine uita-te la tine si continua-ti drumul prin viata, nestingherita de oameni ca acela.

Nu zic ca omul nu este bun sau ca nu are probleme. Zic ca tu nu ai nevoie de asa ceva.

Poate e o alegere dura, pe care poate nu vrei sa o auzi. Experienta imi spune ca mai bine spui nu si cauti ce ai nevoie, decat sa stai intr-un compromis din care poate vei reusi sa iesi, poate nu.

Timpul trece. Alege viata happy. Nu compromisul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plangi pentru prima data deoarece totul a fost asa de repede, v-ati cunoscut, ati iesit, un pupat pe obraz, mno... toate s-au intamplat prea repede am senzatia si de aceea plangi. Nu mai suferi, incearca sa comunici cu el totusi intreaba-l si tu ''bai baiatule... de ce esti asa de rece, nu stiu te intreb ai, te simt altfel'' sau uita-l.

| ellenandreea a răspuns:

Fetelor, treziti-va. In ce paradis traiti? Cum sa te iubeasca daca nu te-a vazut macar?!?!?!

Nu mai fiti naive ca de aia v-o trag toti si apoi dispar.

Te-a scos la o inghetata si gata s-a pisat pe el? E "neexperimentat"? In ce sa fie neexpermentat? Nu stie sa vorbeasca cu o fata? E retardat? Nu stie sa se plimbe, sa faca o gluma sa destinda atmosfera?

Fiti mai selective fetelor.
Crezi ca daca l-ai cunoscut pe un joc e vreun destupat la minte? E genu de baiat care sta toata ziua in casa si se joaca pe calculator.
Nu mai plangeti dupa toti ratatii care se sperie sa iasa cu voi pe afara. E clar ca e imatur. Si tu esti la fel.

Ai impresia ca il iubesti. Nu ai cum sa iubesti dupa cateva zile.

Uita-l! Nu ai amintiri cu el, nu ai ce sa iti aduci aminte.

Terminati in puii mei sa va comportati ca niste copii si treziti-va la realitate ca nu tot ce zboara se mananca

| adrianacj a răspuns:

Intalniti-va si vorbiti fata-n fata si lamuriti totul, probabil e a mai fost ranit si ii este frica sa nu mai fie inca o data. Succes