| RAY a întrebat:

Am cunoscut o fata de 22 ani, eu avand 29 de ani, avem aceeasi facultate, cea de stomatologie, am avut relatie de 7 ani, am fost inselat, si de 3 ani de de cand m-am despartit nu mai vreau relatii ci doar sex.

Mi-a zis vrea sa se mentina virgina si ca nu vrea sex. Totusi am continuat sa vorbim ca disperatii continuu, ii scriam non stop pana cand s-a crizat ca-i trimiteam mereu giffuri porno si i-am zis ca e geloasa si nu vreau sa-i trimit poze cu alte fete si ca ea se ataseaza de mine si mai bine sa nu mai vorbim nimic sexual.De m-am racit, nu mai vorbim atata.Pana la urma s-a hotarat sa faca sex cu mine, am fost la el si aproape am facut dar era pe fuga si am zis ca incercam mai mult alta zi si dupa ziua aia m-am comportat ca si cand nu am fi facut nimic. Am vrut sa ne vedem peste doua zile, i-am spus nu mai poate asa si am continuat sa vb ca doi straini, fara nimic sexual si dupa o saptamana a reinceput cu fanteziile mele ))). Acum ii spuneam ca daca vreau sa fac ceva cu ea trebuie sa astept pana in toamna cand vin la facultate.Ca un disperat vorbeam de sex de 4 luni de cand vorbim, doar despre sex vorbesc si ca vrea sa facem.Stam la jumatate de ora distanta, nu era mare branza sa ne vedem daca era ceva.Chiar nu inteleg ce e in capul ei, se gandea ca daca faceam sex cu ea ma voi insura cu ea?

Intrebarea e de ce acest barbat ar sta cu o disperata? De ce e imoral a fi poligam?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Da.
Chiar daca prima mea indragosteala a fost un esec si eram pe punctul sa ofer mai mult unui om ce isi batea joc de mine, chiar daca nici a doua alegere a mea nu a fost cea mai inteleapta m-am adunat si iubesc iar.
Nu stiu daca nici asta nu va merge ce voi face pentru ca nu pot baga mana in foc pentru nimic.In fond nu are cu ce sa imi fie rusine.
Prima relatie nu a impicat contact sexual pentru ca m-am desteptat la timp, a fost o relatie de 8 luni sau mai bine.A doua a fost serioasa si a implicat tot ce trebuie ca am stat 8 ani impreuna si asta de acum care e din nou serioasa.Nu bag toti barbatii in aceias oala si nici nu ma disculp in toatalitate de vina.

19 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Treci peste faptul ca ti-a dat ignor, si nu mai pune intrebari ce provoaca oamenii la discutii in contradictoriu.

| RAY explică (pentru Freya1):

Nu pot trece peste ea desi as vrea, naty imagineazati ca el a pus intrebarea asta si raspundei

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa stea nici un om cu o disperata, nu trebuie nici un om sa fie cu cineva cu care nu vrea sa fie asta e clar.Dar nici sa umbli toata viata din floare in floare si sa iti bati joc de care cum pe unde apuci nu este o treaba buna.
Daca o fata (sau un baiat)nu are experienta in ale sexului nu te juca cu ea (el)ca nu este frumos. Daca tu crezi ca poti sa o ajuti, inveti etc ok, convinge-o sa se culce cu tine, fi langa ea sa nu fie singura sau sa se simta naspa etc daca asta e ceia ce isi doreste.Dar daca nu esti capabil nu te juca cu sentimentele unui om si mai ales a unuia fara experienta ce e predispus sa puna suflet.

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty isi bati joc de un om cand o minti ca vrei relatie apoi sex apoi pa nu cand i spui non stop ca vrei sex

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Stiu ce spui tu.Dar eu ma refeream mai mult la faza cu poligamia.
Da i-a spus fetei ca vrea sex, ca a fost dezamagit si de atunci nu mai cauta relatii.Da ea fiind fara experienta si indragostinduse de el s-a gandit ca poate forma o relatie.Nu a vrut sa formeze o relatie pentru al distruge pe el, vroia doar sa simta si el pentru ea ce simte ea pentru el si nu s-a putut si gata.
De ce trebuie sa facem o mare filozofie.

| RAY explică (pentru Freya1):

Tu ai suferit vreodata din iubire?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Normal.Cel putin de doua ori.
Plus mici problemute aparute pe parcurs cum apar la marea majoritate.

| RAY explică (pentru Freya1):

Si ai recezut iar in iubire?

| RAY explică (pentru Freya1):

E bine cum gandesti, pozitiv

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da.
Chiar daca prima mea indragosteala a fost un esec si eram pe punctul sa ofer mai mult unui om ce isi batea joc de mine, chiar daca nici a doua alegere a mea nu a fost cea mai inteleapta m-am adunat si iubesc iar.
Nu stiu daca nici asta nu va merge ce voi face pentru ca nu pot baga mana in foc pentru nimic.In fond nu are cu ce sa imi fie rusine.
Prima relatie nu a impicat contact sexual pentru ca m-am desteptat la timp, a fost o relatie de 8 luni sau mai bine.A doua a fost serioasa si a implicat tot ce trebuie ca am stat 8 ani impreuna si asta de acum care e din nou serioasa.Nu bag toti barbatii in aceias oala si nici nu ma disculp in toatalitate de vina.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu mai înţeleg absolut nimic.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Nici eu, e prea inteligenta fata cu facultatea

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

E prea inteligent şi cel care a scris "opera" de mai sus căci cred că am citit de 4 ori aceeaşi propoziţie şi tot "eroare" îmi dă.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Ce nu ai inteles?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Am cunoscut o fata de 22 ani, eu avand 29 de ani, avem aceeasi facultate, cea de stomatologie, am avut relatie de 7 ani, am fost inselat, si de 3 ani de de cand m-am despartit mai vreau relatii ci doar sex

| SG1995 a răspuns:

Ce noroc ai, unde dau și eu de o tipa asa disperata. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Nu era vorba despre el... ai greșit filmul. Era doar o întrebare ipotetică.

| Emma30555 a răspuns:

Ea s-a indragostit, asa se intampla cand te indragostesti avand in vedere ca si el o baga in seama ea fiind neexperimentata interpretaza gresit avansurile lui. El nu este este de judecat ca nu vrea relatie dar poate ca e mai bine sa evite sa fie cu o fata indragostita si fara experienta

| RAY explică (pentru Emma30555):

A vrut sa il domine, sa il manipuleze, ce iubire

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Eu asa am înțeles din postarea ei, fata era fără experienta, credea ca dacă ii oferă sex fiind și primul acesta se va îndrăgosti de ea măcar puțin, dar ceea ce nu știa ea e ca lucrurile nu stau asa. Un băiat când te place cu adevărat îți arată înainte. Nu o judeca asa aspru, fetele când se îndrăgostesc la fel ca și băieții devin ușor disperați, e normal mai ales la început când nu prea știi cum e cu dragostea asta