| Samanthaen11 a întrebat:

Am cunoscut o fată și îmi place foarte mult. E si frumoasa, si inteligenta, si sufletistă, si gospodina si pornistă, exact ce mi-am dorit eu de la o femeie. Problema ei este că ea face videochat. Ea este cea care vede o problema…Eu am știut de la început (am metodele mele) înainte sa stam de vorba si sa ne întâlnim de câteva ori numai ca nu i-am spus de prima data pentru ca nu am vrut sa o speri. Am ales sa-i spun după câteva luni. Pe mine nu ma deranjează absolut deloc pentru ca, in opinia mea, videochatul, este un job normal ca oricare altul și i-am spus si iei asta. Ba dimpotrivă, o consider o femeie capabilă mental întrucât poate face față la atâția "nebuni" pe care ii întâlnește la job. (Cred ca de fapt, acea inteligenta ma atrage la ea)
Ma descurc singur sa-mi fac proprii mei bănuți si nu as profita niciodată pe urma unei femei sa ma întrețină. După ce i-am spus că știu de videochat, ea a ales sa nu mai vorbească absolut deloc cu mine. Știu ca încă ma urmărește pe site-urile de socializare folosind conturi fake, bă odată m-a si abordat pe Facebook însă i-am spus ca știu ca este ea si am ales sa o blochez si i-am sugerat sa vorbim la telefon sau prin wattup ca doi oameni maturi și i am jurat că dacă nu vorbește cu mine normal nu o mai caut deloc si chiar Nu am mai deranjat o de-atunci cum absolut nimic. Am atâtea alte oportunități si as putea sa intru intr-o relație in fie ce zi cu diferite femei care ma iubesc însă nu vreau. Am încercat tot felul de abordări insă pe zi ce trece ma gandesc tot mai tare sa renunț de tot la gândul ăsta și să aleg una din fetele care știu ca ma iubesc chiar dacă eu o plac pe ea. Si ea ma place si știu ca ne-am intelege de minune, ca suntem caractere apropiate dar s-a speriat si s-a îndepărtat. Nu o iubesc pentru că am mai iubit în trecut și știu cum este să iubești. Mie dragă rău proasta, si nu stiu cum naiba sa o mai dau cu ea sa înțeleagă că nu trebuie sa-i fie frica de mine sau sa se teamă ca nu ii voi acorda respectul cuvenit. Ba dimpotrivă i am jurat ca nu mai deschid subiectul niciodată iar secretul ei îl voi păstra bine indiferent de ce va fi sau nu între noi….

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu pornistă, pornoistă, e o curvă daca face videochat. Munca nu i place e grea putoarea.

| ania a răspuns:

E ciudat să nu iti pese ca facevideochat. poate astepta să ii spui să renunțe, vrei o familie adevarată cu ea.simteeain constiința ei că nu face bine. dacă te insori cu ea si pe urmă incep să o urmărească ceva obsedati de ea?

| MarianWLF a răspuns:

Daca fata nu te vrea din diferite motive personale nu ai ce sa faci mai mult de atat, alege din acele fete multe care sunt indragostite de tine, mare gagicar esti tu laughing

| dullcat a răspuns:

Din modul in care scrii nu denota chiar asa mult respect cum pretinzi.E clar ca nu are incredere in vorbele tale, probabil pentru ca s-a ars si inainte cu tipi care au zis exact la fel, ca n-au o problema. Daca asteptai sa iti spuna ea, in loc sa faci pe detectivul, poate ca lucrurile s-ar fi desfasurat altfel.Asta e, fiecare merge pe propriul drum, asa e cel mai ok de-acum incolo.

| lpavel a răspuns:

Esti fata sau baiat? Dupa nume pari fata...
Nu prea ai ce face in cazul acesta, da-i timp de gandire vreo luna sau 2, tu deja ai zis ce aveai de zis, iar daca dupa acest timp nu da semne ca ar vrea sa va impacati e posibil sa nici nu mai vrea pentru ca nu are incredere in tine si asta nu poti schimba tinand cont ca ai facut cam tot ce se putea si tot degeaba. Trebuie sa mergi mai departe daca nu mai ia legatura cu tine. Asta e in viata mai si pierdem persoane dragi chiar daca nu e vina noastra...

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Fugi cat vezi cu ochii

| comanantonio17 a răspuns:

Vorbește serios cu ea, caut-o tu, nu trebuie să acepți video-chatul, este ceva bolnav, nici tu nici ea, nu trebuie să il aceptați, întreab-o dacă te place cu adevărat, dar prima dată întreabă-te pe tine dacă o placi cu adevărat, dacă zice "da" începeți o relație, băiatul trebuie să facă primul pas, aveți împreună o discuție în care planificați o relație sănătoasă, dacă vreți o relație, tu trebuie să o cauți, nici unul dintre voi nu trebuie să accepte degradarea, poate că nu vi se pare ceva grav, dar este mult mai grav decât pare, încercă să o convingi să își caute un loc de muncă, întreabă pe cineva care ar putea ajuta-o sau căutați împreună pe internet.

| comanantonio17 a răspuns:

L-a un moment dat va trebui să renunțe la acest lucru, dacă veți fi într-o relație, nu poate continua așa la nesfârșit.

| everything29 a răspuns:

Cauta la boli mentale cazuri urmate de acest (job) cum zici. Iar daca ai forta si vointa las-o asa stricata unde e. Nu te strica. Sunt alte zeci de mii de femeii. nu e ultima si nici ulmimahee hee