| anasiatat a întrebat:

Am cunoscut un baiat. M-am inteles foarte bine cu el, vorbeam pe mess, prin mesaje, la telefon. Apoi, am facut marea greseala sa-i spun ca-l plac. Urmatoarea zi m-am intalnit cu el si am vorbit ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Dar apoi, cand am ajuns acasa, el nu imi mai raspundea nici la mesaje, nici pe mess. Voi ce credeti? S-a suparat pe mine, oare l-am speriat?

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

Daca e timid e posibil sa-l fi speriat si sa nu stie cum sa reactioneze cand o fata il place si sa zicem ca ar vrea sa fie cu el. Dar la fel de bine poate si sa fie faptul ca vrea sa ramaneti prieteni. Cel mai usor e sa mai astepti cateva zile si apoi daca tot distant e, sa il intrebi de ce s-a schimbat in atitudinea fata de tine

3 răspunsuri:
| Sweet00gum a răspuns:

Cred ca nu te place si vrea sa ramaneti prieteni, de aceea nu iti mai raspunde. Simplu, dar crud...

| anasiatat explică:

Multumesc mult, Ana! Am vorbit cu el si a fost cinstit. Mi-a spus ca nu e vina mea, ca nu l-am speriat, doar ca avea foarte mult de invatat pentru olimpiada nationala. I-am spus ca e in regula daca el nu ma place, ca mie o sa-mi treaca si ca sa ramanem prieteni. Si asa a fost: suntem prieteni. happy Si ne intelegem suupeer binelaughing

| Alla_Bashiti_1994 a răspuns:

Eu cred ca tu esti din pacate obsedata sa iti faci primul prieten si ai fi cu oricine.parerea mea este sa fii putin mai neinteresata si sa lasi baiat sa faca primul pas...