| Christina_9998 a întrebat:

Am cunoscut un baiat... vorbesc cu el pe mess. ce-i drept putin cam rar.
Nu ar fi o problema asta, dar am inceput sa il plac si nu prea stiu cum sa ii spun... straight face ar trebui sa faca el primul pas?(dar e putin cam timid) sa-l fac eu?
Dar cum sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| LifeInColors a răspuns:

Nu e neaparat o regula ca baiatul sa faca primul pasa. Fa-ti tupeu si spune-i direct ca il placi si intreaba-l daca vrea sa fie cu tine. Dar daca estimai timida, incearca sa il iei pe ocolite. Intreaba daca are prietena, daca ar vrea sa aiba una...si dinastea.cand il vezi zambeshte-i, uita-te cu coada ochiului la el si lasa-l sa te observe. Pe mess spune-i ca ti-e dor de el. Mult succes:* funda?big grin

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ai putea sa-l chemi cumva la o plimbare si sa va obisnuiti sa vorbiti fata in fata, apoi pe mess ii spui ca te-ai simtit bine cu el, sau ce ti-a facut placere...nu e nevoie sa ii zici asa brusc: hai sa fii cu mine, ii dai idei sa petreceti timp impreuna sa mearga totul de la sine.

| antimulte a răspuns:

Daca i-ai dat de inteles ca il placi si nu face primul pas, inseamna ca e prea timid si incearca sa il faci tu. In fond si la urma urmei n-ai nimic de pierdut.
BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe mess nu prea este de ajuns.el e timid poate.dar poate te si place doar ca nu poate sa-ti spuna asa sunt unii. poti sa-i spui ca iti place de el sa faceti glume sa radeti si restul zic eu ine de la sine...