| darkbloodanya a întrebat:

Am cunoscut un tip acum ceva timp si m-a intrebat anul trecut daca vreau sa fim impreuna, eu l-am refuzat. Vara asta a plecat si eu mi-am dat seama ca imi place mult de el, am fluturasi in stomac etc. Inca vorbim pe mess si ne intelegem bine dar a mai avut o relatie care s-a terminat recent.eu nu am mai avut relatii gandindu-ma la el. In curand trebuie sa vina inapoi si nu stiu cum sa fac ca sa ii dau de inteles ca il plac si ca vreau sa fim impreuna, sperand ca imi reuseste. Eu am 14 si el are 16 dar vara trecuta nu a parut sa il deranjeze chestia asta. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| mirunikaiubirica a răspuns:

Pai nu conteaza varsta, ci ceea ce simtiti unul pentru celalalt.cand vine poti sa il intrebi ce face,cum a fost,,daca te place si daca se simte bine in prezenta ta,si dupa un timp revii cu intrebarea pe care a pus-o el, de ex:-mai stii intrebarea aceea pe care mi-ai pus-o? m-am gandit mai bine si mi-ar placea sa fim impreuna, bineinteles daca mai vrei...

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Incearca da cine stie daca mai acceapta.

| Aylee a răspuns:

De ce toate faceti la fel? sigh Oricum a doua oara nu mai functioneaza, baietii nu sunt niste marionete cu care fetele se pot juca cum vor ele.

| aiurea231223 a răspuns:

Petreceti pentru inceput mai mult timp impreuna face 2 face si cand v-ati apropiat mai mult ca prieteni spune-i delicat ca il placi. Sinceritatea este cea mai buna solutie crede-ma, dar pentru inceput trebuie sa il cunosti asa cu este el nu asa cum pare de pe net, ca totusi oamenii se mai schimba intre timp

| ada_2840 a răspuns:

Buna! pai eu spun sa incerci sa ii spui cea ce simti si sa va dati inca o snsa.incerca ai sa vezi ca merge.succes!

| uusername a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sai dai de inteles cal placi, d ex sal saruti prin surprinsere sa vezi cum reactioneaza, sal intrebi daca i place compania ta si etc